Robert Kubica zastąpiony w Williamsie w środku sezonu? Jest komentarz potencjalnego następcy

Maciej Walasek
16.05.2019 13:41
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica wkrótce zostanie zastąpiony w Williamsie przez Nicholasa Latifiego – takie sensacyjne informacje pojawiły się ostatnio w kanadyjskich mediach. Teraz do całej sprawy odniósł się sam kierowca rezerwowy brytyjskiego zespołu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas Grand Prix Hiszpanii w mediach pojawiła się zaskakująca informacja. Dziennik „Le Journal de Montreal” zapowiedział, że wkrótce ich rodak, Nicholas Latifi pełniący funkcję kierowcy rezerwowego w Williamsie zastąpi w środku sezonu F1 Roberta Kubicę. Chociaż na ten komunikat należy patrzeć z przymrużeniem oka, do całej sprawy postanowił odnieść się sam Kanadyjczyk.

- Oczywiście moim celem jest dostać się do Formuły 1. Ale mój program w tym roku koncentruje się na Formule 2. To jest mój priorytet. Muszę się skoncentrować na utrzymaniu mojej obecnej formy i wygraniu mistrzostw. Jeśli to zrobię, myślę, że znajdę się w dobrej pozycji, aby przejść do Formuły 1 w przyszłym roku – wyjaśnił Latifi.

Klasyfikacja kierowców F1. Sprawdź aktualne wyniki klasyfikacji generalnej

Warto zaznaczyć, że Kubica ma dwuletni kontrakt z zespołem z Grove. Niemniej jednak w F1 zdarzały się różne historie, w których zrywało się umowy zawodników. Aczkolwiek jak podkreślała Claire Williams, polski kierowca jest niezwykle ważnym punktem dla brytyjskiego teamu. Oprócz tego ekipa doskonale zdaje sobie sprawę, że krakowianin razem z Georgem Russellem nie są w stanie pokazać w pełni swoich możliwości z powodu słabego samochodu.

Już w przyszłym tygodniu kierowcy Formuły 1 będą rywalizować w szóstej rundzie sezonu 2019. Grand Prix Monako odbędzie się w dniach 23-26 maja.

RadioZET.pl/onet.pl/MW