Zamknij

Robert Kubica ma gorszy bolid od Russella? Słowa Brytyjczyka wiele wyjaśniają

Maciej Walasek
31.03.2019 12:18

Robert Kubica razem z George’m Russellem próbują uporać się z problemami samochodów. Jednak oba bolidy Williamsa zachowują się zupełnie inaczej. Pojawiły się plotki, że Brytyjczyk ma lepszą maszynę od krakowianina.

Robert Kubica i George Russell
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica już po piątkowych treningach GP Bahrajnu zaznaczał, że pomimo tych samych ustawień samochodów, Williams otrzymuje zupełnie inne dane. Sam George Russell przyznał, że różnica była widoczna. Jednak podczas sobotnich kwalifikacji, 34-latek był zaledwie o 0,04 sekundy wolniejszy od swojego kolegi.

Zobacz także

- W piątek zadziałało to na niekorzyść Roberta. Kto wie, może w sobotę mu pomogło, bo mówimy o zauważalnej różnicy. Nie jest tak, że charakterystyka jego bolidu jest zła a mojego dobra. Po prostu jest inna. Gdy patrzymy na dane, to można byłoby wywnioskować, że korzystamy z zupełnie innego poziomu docisku przedniego skrzydła, ale tak nie jest – wyjaśnił Russell.

Robert Kubica: Zrozumieć samochody Williamsa

Grand Prix Bahrajnu: Robert Kubica powalczy na pustynnym torze [ZAPOWIEDŹ]

- Ta niespójność nie jest olbrzymia, ale w ogóle nie powinna mieć miejsca. Musimy się temu przyjrzeć. Tak jak już powiedziałem, nie oznacza to, że jedna charakterystyka bolidu jest zła a druga dobra. Po prostu obie powinny być takie same – kontynuował 21-latek.

Po kwalifikacjach Robert Kubica mówił, że zrozumienie tego, że dwa samochody zachowują się zupełnie inaczej jest głównym zadaniem dla Williamsa. Jeżeli do tego nie dojdzie, dyspozycja bolidów będzie loterią.

RadioZET.pl/sport.pl/MW