Zamknij

Haas podał nazwisko zastępcy Grosjeana. Debiut wnuka mistrza świata F1

30.11.2020 13:38
Romain Grosjean
fot. PAP/EPA

Pietro Fittipaldi zastąpi poszkodowanego Romaina Grosjeana - poinformował team Haas. Wnuk dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittipaldiego zadebiutuje w królowej sportów motorowych 6 grudnia podczas GP Sakhir.

Pietro Fittipaldi pełni funkcję kierowcy testowego i rezerwowego w Haasie. Po wypadku Romain Grosjeana 24-latek został wrzucony na głęboką wodę, gdzie 6 grudnia zadebiutuje w Formule 1, zastępując francuskiego zawodnika.

W ubiegłą niedzielę Grosjean miał groźny wypadek podczas wyścigu o GP Bahrajnu. Francuz cudem wyszedł z wypadku bez poważniejszych obrażeń. W miejscowej klinice, w której spędził noc, odwiedził go szef amerykańskiego zespołu Guenther Steiner. Przekazał, że pomyślnie przebiega m.in. leczenie oparzeń dłoni.

Koszmarny wypadek na torze F1. Kierowca uciekał z płonącego bolidu [WIDEO]

Pietro Fittipaldi zastąpi Romain Grosjeana

Romain Grosjean nagrał specjalne wideo po wypadku: To mnie uratowało

Romain Grosjean wypadł z toru na trzecim zakręcie pierwszego okrążenia po kontakcie z Daniiłem Kwiatem. Bolid ekipy Haas uderzył w barierkę, przepołowił się i stanął w płomieniach. Już po kilkunastu sekundach pojawiły się służby ratownicze, a Grosjean o własnych siłach wyszedł z ognia. Później kamery telewizyjne pokazały, jak Francuz wychodzi z kokpitu i otrząsa się z płomieni, podpierany przez kierowcę samochodu medycznego. Kulejąc, tylko w jednym bucie, opuścił tor w karetce. Został zabrany do szpitala helikopterem.

RadioZET.pl/PAP