Zamknij

Formuła 1. Kłopoty Williamsa, dyrektor Paddy Lowe wziął niespodziewany urlop

Andreas Nicolaides
07.03.2019 11:14
Williams
fot. PAP/EPA

Dyrektor techniczny teamu Williams Paddy Lowe wziął urlop z powodów osobistych - poinformował rzecznik prasowy zespołu Formuły 1, którego zawodnikiem jest Robert Kubica. Sezon rozpocznie się 17 marca wyścigiem o GP Australii w Melbourne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wywalczy przynajmniej jedno podium w sezonie 2019?

Liczba głosów:

Pozycja Lowe'a została zachwiana w zespole po tym jak nie ukończono prac nad samochodem przed rozpoczęciem testów w Barcelonie. Auto zostało oddane do użytku z dwudniowym opóźnieniem, a podczas próbnych jazd w Hiszpanii było najwolniejsze.

Na początku marca Lowe był pełen optymizmu i zapewniał, że w tym roku bolid będzie dużo lepszy niż w poprzednim sezonie. Tymczasem niedawno okazało się, że w przygotowywanym bolidzie zamontowano kilka elementów niezgodnych z regulaminem. Przede wszystkim odpowiednich norm nie spełnia przednie zawieszenie.

Lowe dołączył do brytyjskiej ekipy w 2017 roku przechodząc z Mercedesa. Jednak w poprzednim sezonie samochód, który był pierwszym przygotowywanym pod jego nadzorem, nie był konkurencyjny w stosunku do pozostałych w stawce. Williams, który w mistrzostwach świata 2018 zdobył tylko siedem punktów w 21 wyścigach, w tym roku przystępuje do rywalizacji w nowych składzie: z Kubicą i Brytyjczykiem Georgem Russellem. Obaj zwykle osiągali najgorsze czasy testów na Circuit de Barcelona-Catalunya.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN