Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Formuła 1. Kłopoty Williamsa, dyrektor Paddy Lowe wziął niespodziewany urlop

07.03.2019 11:14
sport

Dyrektor techniczny teamu Williams Paddy Lowe wziął urlop z powodów osobistych - poinformował rzecznik prasowy zespołu Formuły 1, którego zawodnikiem jest Robert Kubica. Sezon rozpocznie się 17 marca wyścigiem o GP Australii w Melbourne.

Williams fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wywalczy przynajmniej jedno podium w sezonie 2019?

Pozycja Lowe'a została zachwiana w zespole po tym jak nie ukończono prac nad samochodem przed rozpoczęciem testów w Barcelonie. Auto zostało oddane do użytku z dwudniowym opóźnieniem, a podczas próbnych jazd w Hiszpanii było najwolniejsze.

Na początku marca Lowe był pełen optymizmu i zapewniał, że w tym roku bolid będzie dużo lepszy niż w poprzednim sezonie. Tymczasem niedawno okazało się, że w przygotowywanym bolidzie zamontowano kilka elementów niezgodnych z regulaminem. Przede wszystkim odpowiednich norm nie spełnia przednie zawieszenie.

Lowe dołączył do brytyjskiej ekipy w 2017 roku przechodząc z Mercedesa. Jednak w poprzednim sezonie samochód, który był pierwszym przygotowywanym pod jego nadzorem, nie był konkurencyjny w stosunku do pozostałych w stawce. Williams, który w mistrzostwach świata 2018 zdobył tylko siedem punktów w 21 wyścigach, w tym roku przystępuje do rywalizacji w nowych składzie: z Kubicą i Brytyjczykiem Georgem Russellem. Obaj zwykle osiągali najgorsze czasy testów na Circuit de Barcelona-Catalunya.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń