Zamknij

Paddy Lowe oficjalnie odchodzi z Williamsa

Krzysztof Sobczak
25.06.2019 13:06
Paddy Lowe odchodzi z Williamsa
fot. pixathlon / HZ/REPORTER/EastNews

Paddy Lowe już oficjalnie nie jest dyrektorem technicznym rywalizującego w Formule 1 zespołu Williamsa, którego kierowcą jest Robert Kubica. 57-letni inżynier od marca był na urlopie i już wcześniej spekulowano, że do pracy nie wróci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Po dokładnych przemyśleniach stwierdziłem, że mój powrót do pracy w Williamsie nie jest możliwy - poinformował Lowe w oświadczeniu.

Jego pozycja została zachwiana po tym, jak nie ukończono prac nad bolidem przed rozpoczęciem lutowych testów w Barcelonie, które poprzedzały sezon 2019. Auto zostało oddane do użytku z dwudniowym opóźnieniem, a podczas próbnych jazd w Hiszpanii było najwolniejsze.

Paddy Lowe odchodzi z Williamsa

Do brytyjskiej ekipy Lowe dołączył w 2017 roku przechodząc z Mercedesa. Jednak już w poprzednim sezonie samochód, który był pierwszym przygotowywanym pod jego nadzorem, nie był konkurencyjny wobec pozostałych w stawce. Williams w mistrzostwach świata 2018 zdobył tylko siedem punktów, a w ośmiu wyścigach obecnej edycji Kubica i Brytyjczyk George Russell nawet raz nie zajęli punktowanego miejsca, czyli w czołowej dziesiątce.

RadioZET.pl/PAP/KS