Orlen żąda wyjaśnień od Williamsa. Chodzi o wycofanie Roberta Kubicy z wyścigu o GP Rosji

03.10.2019 10:24
Orlen żąda wyjaśnień od Williamsa
fot. James Moy/Press Association/East News

Robert Kubica został wycofany przez Williamsa z wyścigu o Grand Prix Rosji. Wobec tego Orlen zwrócił się do brytyjskiego zespołu z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica znów musiał walczyć z samochodem przypominającym bolid Formuły 1. Podczas Grand Prix Rosji maszyna 34-latka mocno dawała się we znaki, przez co Polak nie mógł nawiązać walki z żadnym z rywali. Niemniej jednak na 31. okrążeniu Williams podjął kontrowersyjną decyzję i wycofał krakowianina z wyścigu. Wówczas Kubica otrzymał polecenie od inżyniera, aby…zjechać do garażu.

Po wyścigu brytyjska stajnia opublikowała oświadczenie w tej sprawie, w którym poinformowała, że chodziło o…zaoszczędzenie części na końcówkę sezonu.

Robert Kubica zaskoczony przez inżyniera. To usłyszał Polak przed wycofaniem się z wyścigu [WIDEO]

Zachowanie Williamsa oburzyło Orlen, który jest jednym ze sponsorów zespołu. Polska marka natychmiast po tej sytuacji wysłała oficjalne pytanie w sprawie wycofania Kubicy z rywalizacji na torze w Soczi. Należy podkreślić, że zgodnie z umową polski kierowca może zostać wycofany z wyścigu jedynie w przypadku choroby zawodnika lub awarii samochodu. W kontrakcie nie ma mowy o „oszczędzaniu części”.

„W związku z wycofaniem Roberta Kubicy z niedzielnego wyścigu w ramach Grand Prix Rosji, zwróciliśmy się z oficjalną prośbą o wyjaśnienia do zespołu ROKiT Williams Racing. Na ich podstawie będziemy podejmować działania związane z egzekwowaniem zobowiązań wynikających z umowy” – podała na Twitterze Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy PKN Orlen.

Na podstawie odpowiedzi brytyjskiej stajni Orlen może podjąć działania związane z nieprzestrzeganiem zobowiązań wynikających z kontraktu.

RadioZET.pl