Prezes Orlenu zdradził, kiedy poznamy plany Kubicy

08.10.2019 19:38
Robert Kubica
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Daniel Obajtek zapewnił, że Orlen pozostanie z Robertem Kubicą w przyszłym sezonie. Dodatkowo prezes koncernu ujawnił, kiedy polscy kibice poznają konkretne plany kierowcy Williamsa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica przed GP Singapuru ogłosił, że po tym sezonie odchodzi z Williamsa. Niemniej jednak 34-latek nie zdradził, jakie plany wiąże w 2020 roku. Oczywiście celem numer jeden jest pozostanie w Formule 1 jako podstawowy kierowca jednego z zespołów, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że prędzej Polak mógłby objąć posadę jednego z zawodników rezerwowych. W rozmowach z ekipami, Kubica może liczyć na wsparcie Orlenu.

- Nie wchodzi się do Formuły 1 tylko na rok. To budowanie marki. Prowadzimy rozmowy z paroma partnerami w tym zakresie. Orlen pozostanie w Formule 1 i Orlen będzie związany z Robertem Kubicą – zaznaczył Daniel Obajtek w wywiadzie dla „Pulsu Biznesu”.

Orlen żąda wyjaśnień od Williamsa. Chodzi o wycofanie Roberta Kubicy z wyścigu o GP Rosji

W trakcie rozmowy, prezes polskiego przedsiębiorstwa został zapytany o plan awaryjny w razie, gdyby zabrakło miejsca dla Kubicy w F1.

- A czy ja powiedziałem, że nie będzie jeździł? Powiedziałem, że prowadzimy rozmowy. Że Orlen pozostanie w Formule 1. I że Orlen pozostanie z Kubicą – upierał się Obajtek.

Robert Kubica: Co dalej z karierą Polaka?

Czasu pozostaje coraz mniej, a wszyscy w Polsce z niecierpliwością wypatrują jakichkolwiek wieści na temat przyszłości 34-latka. Prezes PKN Orlen zdradził, kiedy poznamy więcej szczegółów.

GP Japonii: Huragan uderzy w tor. Deszcz szansą dla Roberta Kubicy?

- Niebawem udzielimy pełnej informacji. Będziecie państwo zadowoleni. Sprawa będzie jasna w ciągu półtora miesiąca, może dwóch miesięcy.

W międzyczasie Robert Kubica uda się do Azji, gdzie weźmie udział w 17. rundzie Formuły 1, Grand Prix Japonii. Zmagania na torze Suzuka odbędą się w dniach 11-13 października.

RadioZET.pl/pb.pl