Orlen stworzy zespół F1? Poważne plany polskiego koncernu

03.01.2020 09:30
Orlen stworzy zespół w F1?
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen w wywiadzie dla TVP Sport zdradził, że zastanawia się nad stworzeniem polskiego zespołu w Formule 1. Wcześniej Robert Kubica został ogłoszony kierowcą rezerwowym Alfy Romeo na sezon 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W Nowy Rok, Robert Kubica został potwierdzony jako kierowca rezerwowy Alfy Romeo. Dodatkowo Orlen został sponsorem tytularnym zespołu. Mimo że nie podano konkretnych szczegółów, co do obowiązków polskiego zawodnika, możemy przypuszczać, że 35-latek otrzyma kilka szans na zaprezentowanie się za kierownicą bolidu Alfy Romeo podczas wybranych piątkowych treningów.

W rozmowie z TVP Sport, Daniel Obajtek ujawnił, że samochód Alfy Romeo będzie biało-czerwony, a przy negocjacjach pomagał sam Kubica.

- Wcześniej nie byliśmy sponsorem tytularnym. Teraz jesteśmy, a dodatkowo bolid będzie w kolorach białym i czerwonym. Orlen jest coraz bardziej rozpoznawalny, ale Formuła 1 to sport globalny i w ten sposób promujemy też Polskę. Robert uczestniczył w tych negocjacjach i umowa została zawarta przy jego aprobacie. Dla niego jest to propozycja, z którą się zgadza, ale mamy też inne pomysły, które chcemy realizować w 2020 roku. To nie jest nasze ostatnie ogłoszenie – tłumaczył prezes PKN Orlen.

Robert Kubica po sezonie otwarcie krytykuje Williamsa

Oprócz tego Obajtek zaznaczył, że koncern myśli nad stworzeniem polskiego teamu w F1. Jednak całość przedsięwzięcia zależy od wielu innych czynników.

- Wszystko jest w zasięgu naszych marzeń. Zależy to jednak od sytuacji i planów, które mamy. Także od sukcesów ekonomicznych. Być może przyjdzie taki czas, że podejmiemy się takiego zadania – zakończył.

RadioZET.pl/TVP Sport