Zamknij

Nikita Mazepin wywołał skandal w F1: "Odrażające zachowanie"

09.12.2020 16:58
Nikita Mazepin
fot. Nikita Mazepin/Instagram / YouTube

Nikita Mazepin nie zdążył jeszcze zadebiutować w Formule 1, a już wywołał skandal i wymusił reakcję swojego nowego zespołu Haas. Rosjanin opublikował w sieci nagranie, na którym widać, jak na tylnym siedzeniu samochodu maca piersi dziewczyny. Wszystkie strony wydały już oświadczenia w tej sprawie.

  • Nikita Mazepin od skandalu obyczajowego rozpoczyna swoją karierę w Formule 1
  • 21-letni rosyjski kierowca opublikował w sieci nagranie, na którym widać, jak dotyka piersi siedzącej na tylnym siedzeniu dziewczyny
  • Mazepin i wspomniana dziewczyna, a także jego zespół Haas, wydali już oświadczenia w tej sprawie

Nikita Mazepin do tej pory ścigał się w Formule 2, ale dzięki dobrym występom, układom i potężnemu zapleczu finansowemu zyskał angaż w teamie F1 Haas. Jego kolegą będzie syn legendarnego Michaela Schumachera, Mick. Wydaje się, że role w tym zespole są już rozdzielone - Niemiec będzie "dobrym chłopcem", natomiast Rosjanin niepokornym, który będzie przysparzał kłopotów włodarzom ekipy. Jeszcze przed debiutem zdążył im zajść za skórę...

21-latek we wtorek wieczorem na InstaStory opublikował nagranie z samochodu, na którym widać, jak maca piersi siedzącej obok dziewczyny. Ta pokazuje mu środkowy palec. "Ona jest najlepsza" - brzmi podpis do krótkiego filmiku. Mazepin szybko się zreflektował i skasował wideo, ale w internecie nic nie ginie i teraz Rosjanin może mieć kłopoty. Jego zespół wydał już oświadczenie w tej sprawie.

Nikita Mazepin macał piersi dziewczyny. Oświadczenie Haasa i zawodnika

"Haas F1 Team nie akceptuje zachowania Nikity Mazepina w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. Już sam fakt, że wideo trafiło do sieci z inicjatywy samego zawodnika, jest odrażający" - napisano. Dodano, że "sprawa będzie wyjaśniana wewnętrznie".

Do zdarzenia odniósł się także Nikita Mazepin, który przeprosił za swoje zachowanie. "Muszę utrzymać wyższy standard jako kierowca Formuły 1. Przyznaję, że zawiodłem siebie i wiele innych osób. Obiecuję wyciągnąć z tego wniosku" - napisał 21-latek.

Incydent z udziałem Nikity Mazepina. "Bohaterka" filmu zabrała głos

"Chcę, abyście wiedzieli, że Nikita i ja jesteśmy dobrymi przyjaciółmi od wielu lat i nic, co dzieje się na tym filmiku, nie jest na poważnie" - napisała dziewczyna, które piersi dotykał Mazepin. "Opublikowałam to nagranie na jego InstaStory w formie żartu. Jest mi przykro. Daję Wam słowo, że on jest dobrym człowiek i nigdy by mnie nie skrzywdził czy nie poniżył" - wyjaśniła.

Nikita Mazepin
fot. almadelcaribe/Instagram

Sezon 2021 w Formule 1 ma ruszyć 21 marca w Australii.

RadioZET.pl/autosport.com/Instagram