GP Monako: Zespoły i kierowcy F1 składają hołd Nikiemu Laudzie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Sobczak
23.05.2019 18:00
Bolid Lewisa Hamiltona w GP Monako
fot. Instagram/Mercedes-AMG F1

Grand Prix Monako stoi pod znakiem walki o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1, ale także refleksji i zadumy po śmierci legendarnego kierowcy Nikiego Laudy. Zespoły i kierowcy postanowili w wyjątkowy sposób uhonorować trzykrotnego mistrza królowej motorsportu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Niki Lauda zmarł we wtorek nad ranem w wieku 70 lat, a jego śmierć poruszyła cały świat sportu. Swoje wspomnienia oraz kondolencje zamieścili w sieci m.in. Adam Małysz, Lindsey Vonn czy David Alaba.

Trzykrotnego mistrza świata - 1975, 1977 i 1984 - pożegnali również jego młodsi koledzy po fachu. Na oficjalnego konferencji prasowej przed GP Monako głos zabrał m.in. Robert Kubica.

- Napisał wielki rozdział historii tego sportu, nie tylko jako kierowca, ale i jako człowiek. Nigdy nie miałem okazji z nim pracować, ale był człowiekiem wyścigów. Wszystkim nam będzie go brakować. Miałem taką osobistą nadzieję, że spotkam go z powrotem w padoku, ale niestety to się nie wydarzy - mówił Polak.

- Nie ma zbyt wielu osób, które są takie same w telewizji i w rzeczywistości, a on właśnie taki był, nigdy nikogo nie udawał - wspominał Sebastian Vettel.

Hołd dla Nikiego Laudy

Kierowcy i zespoły F1 postanowili uczcić pamięć legendarnego Austriaka. Napisy na kaskach, bolidach czy w garażach są czymś naturalnym w takiej sytuacji i nie mogło ich zabraknąć podczas Grand Prix Monako. Zobacz galerię zdjęć i sprawdź, jak świat Formuły 1 żegna swojego mistrza.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS