Zamknij

Słynny neurolog wątpi w progres u Michaela Schumachera. "Jest w stanie wegetatywnym"

18.09.2020 20:04
Michael Schumacher
fot. pixathlon/HZ/REPORTER/East News

Słynny neurolog z Zurychu Erich Riederer wyznał, że szczerze wątpi w polepszenie się stanu zdrowia Michaela Schumachera. - Myślę, że Schumacher jest w stanie wegetatywnym. To oznacza, że jest świadomy, ale nie reaguje. Nic więcej - powiedział profesor.

Neurolog Erich Riederer udzielił nowych informacji na temat Michaela Schumachera podczas wywiadu dla telewizji TMC, będącego częścią opublikowanego następnie dokumentu o stanie zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata.

Neurolog wątpi w progres u Michaela Schumachera: "Jest w stanie wegetatywnym"

- Myślę, że Schumacher jest w stanie wegetatywnym. To oznacza, że jest świadomy, ale nie reaguje. Oddycha, jego serce bije, prawdopodobnie może usiąść i zrobić małe kroki z pomocą innych, ale nic więcej - wyznał prof. Rieder.

- Sądzę, że to maksimum dla Schumachera w tej chwili. Czy jest jakakolwiek szansa, abyśmy zobaczyli go w takim stanie jak przed wypadkiem? Nie sądzę. Naprawdę - dodał ceniony neurolog z Zurychu.

Wypadek Michaela Schumachera z 2013 roku

51-letni obecnie Schumacher wypadku doznał na stoku narciarskim pod koniec 2013 roku. Podczas zjazdu upadł i uderzył głową o kamień. Mimo że miał na sobie kask, doznał bardzo poważnych obrażeń. Po przewiezieniu do szpitala został poddany operacji, podczas której usunięto krwiaka w mózgu. Kierowca Formuły 1 został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, z której wybudzono go dopiero po pół roku. Następnie został przewieziony do swojego domu, gdzie do dziś walczy o powrót do zdrowia.

Michael Schumacher to największa legenda Formuły 1. W swoim dorobku ma rekordowe siedem tytułów mistrza świata. Wiele jego wyników do dziś nie zostało pobitych.

RadioZET.pl/Telewizja TMC