Zamknij

Tragedia w świecie F1. Szefowa toru Spa zastrzelona przez męża

16.08.2021 16:51
Nathalie Maillet nie żyje
fot. Twitter/Spa-Francorchamps

Nathalie Maillet nie żyje. Szefowa belgijskiego toru Spa-Francorchamps została zastrzelona w swoim domu przez męża, który następnie popełnił samobójstwo. W tragedii zginęła jeszcze jedna kobieta.

  • Nathalie Maillet, szefowa toru Spa, nie żyje
  • Według informacji udzielonych przez policję, 51-letnia kobieta została zastrzelona przez swojego męża
  • W tragedii zginęła jeszcze jedna osoba

Tragedia rozegrała się późnym wieczorem w sobotę w domu w Gouvy w belgijskiej prowincji Luksemburg. Miejscowa policja w posiadłości odnalazła ciała dwóch kobiet i jednego mężczyzny. Na wszystkich ciałach były rany postrzałowe.

"O godz. 0:10 policja odkryła ciała dwóch kobiet i jednego mężczyzny w domu w Gouvy. Wszystkie trzy osoby miały rany postrzałowe. Według naszych informacji, mężczyzna dobrowolnie użył broni palnej, aby zabić obie kobiety, w tym swoją żonę, zanim popełnił samobójstwo" - napisano w oświadczeniu.

Nathalie Maillet zastrzelona przez męża

Jedną z zamordowanych kobiet jest Nathalie Maillet, szefowa belgijskiego toru Spa-Francorchamps, na którym rozgrywane są wyścigi Formuły 1. To właśnie na tym obiekcie odbędzie się najbliższa runda mistrzostw świata królowej motorsportu - 29 sierpnia.

Zobacz także

- Tracimy bardzo szanowaną damę, prawdziwą liderkę, której będzie nam bardzo brakować. Nathalie stała się twarzą tego toru, uosobieniem pasji do ścigania - powiedział Melchior Wathelet, prezes zarządu Circuit de Spa Francorchamps.

Nathalie Maillet była szefową toru Spa od 2016 roku. Wcześniej sama się ścigała, m.in. w Roadster Cup, współorganizowała również wyścigi NASCAR.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/www.spa-francorchamps.be