Zamknij

Mick Schumacher w Formule 1. Syn Michaela kierowcą Haasa w sezonie 2021

02.12.2020 10:29
Mick Schumacher
fot. Elmar Kremser/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport and

Mick Schumacher został nowym kierowcą Haasa na sezon 2021. Zespołowym kolegą syna siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumchera będzie Nikita Mazepin.

Mick Schumacher poszedł w ślady ojca i został kierowcą Formuły 1, podpisując umowę z Haasem. Dzień wcześniej amerykański zespół ogłosił kontrakt z Nikitą Mazepinem. Na tę chwilę Schumacher przed ostatnią rundą sezonu, jest liderem klasyfikacji generalnej Formuły 2.

Zespół Haas po sezonie 2020 opuszczą Romain Grosjean i Kevin Magnussen. W wyścigach F1 w 2020 roku zgromadzili oni, odpowiednio, dwa i jeden punkt.

Mick Schumacher był przygotowywany do wejścia do F1 od wielu lat. W styczniu zeszłego roku związał się z Akademią Ferrari, a cztery miesiące później zasiadł za kierownicą Ferrari SF90 na testach w Bahrajnie.

Mick Schumacher kierowcą Haasa w sezonie 2021

W Formule 1 pozostały już tylko trzy wolne fotele na sezon 2021. Jednego ze swoich zawodników nie ogłosił Mercedes, chociaż w tym wypadku sprawa jest raczej przesądzona i potwierdzenie Lewisa Hamiltona jest kwestią czasu. Kibice czekają również na decyzje Red Bulla i Alpha Tauri.

RadioZET.pl/