Zamknij

Michael Schumacher wciąż walczy. Nowe informacje ws. stanu zdrowia kierowcy

11.09.2020 20:04
Michael Schumacher
fot. yakub88 / Shutterstock.com

Michael Schumacher wciąż walczy o powrót do pełni sprawności. Nowe informacje ws. stanu zdrowia legendarnego kierowcy Formuły 1 przekazał Jean Todt, szef FIA (Międzynarodowej Federacji Sportów Samochodowych).

Jean Todt jest jedną z nielicznych osób, która ma kontakt z otoczeniem Schumachera. Rodzina kierowcy niezwykle dba o prywatność i nie przekazuje do mediów żadnych informacji. Dopuszcza tylko najbliższe i najbardziej zaufane osoby.

- Michael cały czas walczy - powiedział Todt w rozmowie z "Daily Mail". Dodał też, że legendarny kierowca Formuły 1 jest pod doskonałą opieką, zarówno rodziny, jak i lekarzy.

Nieoficjalnie mówi się, że Michael Schumacher powoli odzyskuje czucie w kończynach i może wykonywać nimi drobne ruchy. Planowano też poddać go kolejnej operacji, ale nie pozwoliła na to pandemia koronawirusa.

Wypadek Michaela Schumachera z 2013 roku

51-letni obecnie Schumacher wypadku doznał na stoku narciarskim pod koniec 2013 roku. Podczas zjazdu upadł i uderzył głową o kamień. Mimo że miał na sobie kask, doznał bardzo poważnych obrażeń. Po przewiezieniu do szpitala został poddany operacji, podczas której usunięto krwiaka w mózgu. Kierowca Formuły 1 został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, z której wybudzono go dopiero po pół roku. Następnie został przewieziony do swojego domu, gdzie do dziś walczy o powrót do zdrowia.

Michael Schumacher to największa legenda Formuły 1. W swoim dorobku ma rekordowe siedem tytułów mistrza świata. Wiele jego wyników do dziś nie zostało pobitych.

RadioZET.pl/AN