Michael Schumacher w paryskim szpitalu. Uchylono rąbka tajemnicy o stanie zdrowia Niemca

11.09.2019 20:12
Michael Schumacher w paryskim szpitalu
fot. PAP/EPA

Michael Schumacher trafił do szpitala w Paryżu. Informacja wywołał olbrzymie zamieszanie w mediach. Pracownik placówki ujawnił kilka informacji na temat stanu zdrowia legendarnego kierowcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Michael Schumacher na początku tygodnia został przetransportowany do francuskiego szpitala. W Paryżu siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 miał tam zostać poddany terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych. Jeden z pracowników placówki, który zajmuje się Niemcem ujawnił kilka szczegółów o stanie zdrowia 50-latka.

- Mogę potwierdzić, że jest pod moją opieką. Zapewniam, że jest dość świadomy – powiedziała osoba na łamach dziennika „Le Parisien”.

We wtorek do szpitala pojechał Jean Todt, który jako jeden z nielicznych jest w stałym kontakcie z rodziną Schumachera. Prezydent FIA miał przebywać tam 45 minut.

Włoskie źródła dokładnie opisują, jak wygląda terapia u siedmiokrotnego mistrza świata. W rozmowie z „La Repubblica” profesor Angelo Vescovi, zajmujący się komórkami macierzystymi zdradził, że jakiś czas temu kontaktował się z nim człowiek, który poznał rodzinę niemieckiego kierowcy i zapytał, co można zrobić dla 50-latka.

Oprócz tego przyznał, że w tamtym czasie wstrzyknięto komórki macierzyste do mózgu chłopca znajdującego się w śpiączce. Zabieg przyniósł dobre wyniki. Vescovi uważa, że podobny proces ma miejsce w Paryżu.

RadioZET.pl/Le Parisien/MW