Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michael Schumacher podróżował helikopterem. Nowe informacje ws. zdrowia Niemca

14.02.2019 17:07
sport

Michael Schumacher świętował swoje 50. urodziny na Majorce. Niemiec został przetransportowany helikopterem, co pozwala stwierdzić, że jego stan zdrowia polepszył się.

Michael Schumacher fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Michael Schumacher na początku stycznia świętował okrągłe 50. urodziny. W tym czasie świat Formuły 1 przygotował szereg akcji, gdzie m.in. przypomniano o historycznych dokonaniach niemieckiego kierowcy w F1. Mimo to wciąż tajemnicą pozostają informacje na temat stanu zdrowia wielokrotnego mistrza świata.

Michael Schumacher: Stan zdrowia Niemca polepszył się?

Niemiecki serwis „Bunte” podał, że były kierowca Ferrari spędzał swoje urodziny na Majorce. Magazyn twierdzi, że Schumacher został przetransportowany ze Szwajcarii na hiszpańską wyspę helikopterem. Dziennikarze dopatrują się w tym poprawy stanu zdrowia 50-latka. Media dotarły do osób, które widziały siedmiokrotnego mistrz świata Formuły 1 owiniętego w koc i odpoczywającego na tarasie ogrodowym. Dodatkowo pielęgniarki opiekujące się byłym zawodnikiem F1 nosiły specjalne maski chirurgiczne.

Chociaż rodzina nie podaje żadnych nowych informacji na temat stanu zdrowia Niemca, powszechnie uznaje się, że od momentu powrotu ze szpitala, Schumacher nie opuszczał swojej rezydencji w szwajcarskim Gland.

W 2013 roku Michael Schumacher uległ groźnemu wypadkowi w Alpach. W czasie zjeżdżania na nartach, jadąc z niewielką prędkością były kierowca F1 uderzył głową w kamień, co pomimo założonego kasku spowodowało obrażenia głowy.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń