Schumacher przejdzie ryzykowną operację, ale "nie wróci do normalnego życia"

09.06.2020 10:03
Michael Schumacher
fot. yakub88 / Shutterstock.com

Michael Schumacher przejdzie skomplikowaną i ryzykowną operację z wykorzystaniem komórek macierzystych. Być może dzięki niej stanie na nogi o własnych siłach. Na powrót do normalnego życia nie ma jednak szans - oceniają lekarze.

Schumacher wciąż jest w ciężkim stanie, mimo że od jego wypadku na stoku narciarskim minęło prawie siedem lat. - Cierpi na zanik mięśni i osteoporozę. Ma także szereg zmian organicznych - powiedział włoski neurochirurg, Nicola Acciari, w rozmowie z "Contro Copertina", cytowany przez serwis sport.pl. Dodał, że Michael "teoretycznie będzie w stanie stanąć na nogach, ale nigdy nie wróci do normalnego życia".

O stanie zdrowia Schumachera wiemy niewiele, bo rodzina nie przekazuje informacji do mediów. Głos na ten temat zabrał ostatnio przyjaciel Niemca z czasów Formuły 1, Felipe Massa.- Wiem, w jakim stanie jest Schumacher. Jego sytuacja jest skomplikowana. Szanuję jednak jego prywatność. Rodzina nie chce przekazywać informacji na temat jego zdrowia. Dlaczego ja miałbym to robić? Każdego dnia marzę o tym i modlę się, by jego stan się poprawił - mówił w rozmowie z "Fox Sports".

Wypadek Michaela Schumachera z 2013 roku

51-letni obecnie Schumacher wypadku doznał na stoku narciarskim pod koniec 2013 roku. Podczas zjazdu upadł i uderzył głową o kamień. Mimo że miał na sobie kask, doznał bardzo poważnych obrażeń. Po przewiezieniu do szpitala został poddany operacji, podczas której usunięto krwiaka w mózgu. Kierowca Formuły 1 został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, z której wybudzono go dopiero po pół roku. Następnie został przewieziony do swojego domu, gdzie do dziś walczy o powrót do zdrowia.

Michael Schumacher to największa legenda Formuły 1. W swoim dorobku ma rekordowe siedem tytułów mistrza świata. Wiele jego wyników do dziś nie zostało pobitych.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN

Posłuchaj podcastu