Zamknij

Michael Schumacher nie może się komunikować. Nowe fakty ws. zdrowia legendy F1

04.10.2021 09:27
Michael Schumacher
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Pierre Ferrari ujawnił nowe informacje na temat stanu zdrowia Michaela Schumachera. Syn założyciela włoskiego koncernu podczas odbierania nagrody Mecenate dello Sport podzielił się informacjami, które rodzina legendy F1 chciała zachować w tajemnicy.

Michael Schumacher pod koniec 2013 roku doznał dramatycznego wypadku we francuskich Alpach, doznając urazu głowy w czasie jazdy na nartach. Chociaż od tego wydarzenia minęło prawie osiem lat, legendarny kierowca w historii Formuły 1 wciąż nie może powrócić do normalnego życia.

Dodatkowo dostęp do informacji o stanie zdrowia Niemca jest praktycznie niemożliwy. Jego rodzina nie zabiera głosu na ten temat, a do mediów przedostają się zaledwie szczątkowe informacje. W ostatnim czasie rąbka tajemnicy uchylił Pierre Ferrari. Syn założyciela włoskiej marki potwierdził plotki, mówiące o tym, że Schumacher jest przykuty do łóżka i nie ma kontaktu ze światem.

Michael Schumacher nie może się komunikować? Pierre Ferrari ujawnił nowe informacje

- Przykro mi, że rozmawiamy o Michaelu tak, jakby już nie żył. Schumacher nie jest martwy. On nadal jest z nami, ale nie może się komunikować - zdradził Włoch.

"1 z 10": Padło pytanie o M. Schumachera. Zaskakująca odpowiedź uczestnika

Wcześniej głos w sprawie Michaela Schumachera zabrała jego żona, Corinna. Małżonka siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 po raz pierwszy wypowiedziała się publicznie ws. zdrowia byłego zawodnika Ferrari przy okazji premiery filmu dokumentalnego "Schumacher", który swoją premierę miał w połowie września.

- Brakuje mi go każdego dnia. Jednak nie tylko ja za nim tęsknię. Również dzieci, najbliższa rodzina - chociażby jego ojciec, przyjaciele. Wszyscy tęsknią za Michaelem, ale Michael jest tutaj. Myślę, że to daje nam siłę - mówiła.

RadioZET.pl