Zamknij

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Michaela Schumachera. Świat wkrótce go zobaczy?

19.07.2020 12:49
Michael Schumacher - nowe informacje o stanie zdrowia
fot. imago sportfotodienst/Imago Sport and News/East News

Jean Todt w ostatnim czasie odwiedził Michaela Schumachera. W rozmowie z niemieckimi mediami, prezydent FIA opowiedział o wizycie u siedmiokrotnego mistrza świata F1. – Mam nadzieję, że świat niedługo go zobaczy – mówił Francuz.

Michael Schumacher przez cały czas przebywa w swoim domu nad Jeziorem Genewskim. Mimo że rodzina pilnie strzeże prywatności Niemca, co jakiś czas do mediów przedostają się nowe informacje o stanie zdrowia byłego zawodnika Ferrari. Rąbka tajemnicy uchylił Jean Todt. Prezydent FIA w rozmowie z Daily Mail opowiedział o swojej ostatniej wizycie u Schumachera.

- Byłem u Michaela w ubiegłym tygodniu. Cały czas walczy. Mam nadzieję, że świat już niedługo go znowu zobaczy. On i cała jego rodzina pracują nad tym– mówił były szef Ferrari w wywiadzie dla portalu sport1.de.

Schumacher przejdzie ryzykowną operację, ale "nie wróci do normalnego życia"

Wcześniej informowano, że Michael Schumacher może wykonywać niewielkie ruchy kończynami. W czerwcu siedmiokrotny mistrz świata F1 miał przejść operację układu nerwowego, ale zabieg został zawieszony z powodu pandemii koronawirusa.

Wypadek Michaela Schumachera z 2013 roku

51-letni obecnie Schumacher wypadku doznał na stoku narciarskim pod koniec 2013 roku. Podczas zjazdu upadł i uderzył głową o kamień. Mimo że miał na sobie kask, doznał bardzo poważnych obrażeń. Po przewiezieniu do szpitala został poddany operacji, podczas której usunięto krwiaka w mózgu. Kierowca Formuły 1 został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, z której wybudzono go dopiero po pół roku. Następnie został przewieziony do swojego domu, gdzie do dziś walczy o powrót do zdrowia.

RadioZET.pl/sport1.de