Zamknij

Michael Schumacher: Jean Todt ujawnił nowe fakty ws. zdrowia legendy F1: Nie jest tak jak kiedyś

Maciej Walasek
14.07.2019 10:12
Jean Todt i Michael Schumacher
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Jean Todt uchylił rąbka tajemnicy na temat stanu zdrowia Michaela Schumachera. Prezydent FIA jest niezwykle zaprzyjaźniony z byłym kierowcą Formuły 1 i powiedział, że między nimi, nie ma takiej komunikacji jak wcześniej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Michael Schumacher razem z Ferrari święcił swoje największe triumfy na torach Formuły 1. W tym czasie Jean Todt był szefem zespołu. Po feralnym wypadku, Francuz odwiedza swojego przyjaciela i przekazuje mediom strzępki informacji na temat stanu zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata F1. W ostatnim wywiadzie dla „Daily Express” powiedział, że komunikacja z Niemcem jest niezwykle utrudniona.

- Mogę tylko powiedzieć, że jego rodzina otoczyła go świetną opieką i bardzo się o niego troszczy, a on cały czas walczy. Oni robią wszystko najlepiej, jak mogą, ale nasza przyjaźń oczywiście nie może być już taka jak wcześniej. Nie ma już między nami takiej komunikacji, jaka była w przeszłości – powiedział prezydent FIA.

Niezwykle drogie leczenie Michaela Schumachera. To prawdziwy majątek!

Michael Schumacher: Rodzina odmówiła spotkania brazylijskiemu koledze

Rodzina byłego kierowcy Ferrari niezwykle troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też pilnuje tego, kto dokładnie może się spotkać z Schumacherem. Ostatnio zobaczyć się z nim chciał Rubens Barrichello, który przez kilka sezonów był zespołowym kolegą legendarnego zawodnika.

Wyraziłem raz taką prośbę, ale nie zezwolono mi na spotkanie. Poinformowano mnie, że nie było to dobre zarówno dla mnie, jak i dla Michaela – mówił Barrichello.

Michael Schumacher miał wypadek na nartach od koniec grudnia 2013 roku. Siedmiokrotny mistrz świata F1 doznał ciężkich obrażeń głowy i przez długi czas był utrzymywany w śpiączce. Kiedy w połowie 2014 roku podano, że Niemiec wybudził się, rodzina nie udziela żadnych informacji mediom. Wiadomo jedynie tyle, że Schumacher dalej przechodzi rehabilitacje i walczy każdego dnia.

RadioZET.pl/express.co.uk/MW