Zamknij

McLaren zademonstrował światu nowy bolid. Brytyjczycy wymienili "serce" maszyny

16.02.2021 16:54
McLaren
fot. HANDOUT/AFP/East News

McLaren F1 przedstawił światu swój zupełnie nowy bolid. W poniedziałek Brytyjczycy opublikowali zdjęcia maszyny, która od tego roku jest wyposażona w silnik Mercedesa, a we wtorek kierowcy Australijczyk Daniel Ricciardo i Brytyjczyk Lando Norris zaprezentowali samochód podczas tzw. dni filmowych.

  • McLaren zaprezentował światu swój nowy bolid
  • W poniedziałek zespół Formuły 1 opublikował zdjęcia i nagrania przedstawiające nowy samochód, a we wtorek kierowcy McLarena, Australijczyk Daniel Ricciardo i Brytyjczyk Lando Norris, zaprezentowali maszynę podczas tzw. dni filmowych
  • Od tego roku McLaren ponownie będzie jeździł z silnikiem od Mercedesa

McLaren, brytyjski zespół Formuły 1, jako pierwszy w stawce dziesięciu ekip wyjechał na tor bolidem przygotowanym na sezon 2021. We wtorek od rana kierowcy Australijczyk Daniel Ricciardo i Brytyjczyk Lando Norris jeździli w Silverstone.

Nie były to jednak klasyczne testy, których możliwość prowadzenia została znacznie ograniczona. Zespół wykorzystał tzw. dni filmowe, w trakcie których kręci się materiały promocyjne i reklamowe. W sumie można przejechać maksymalnie 1000 km, a samochód jest wyposażony w ogumienie demonstracyjne, które później nigdy nie będzie użyte podczas wyścigu.

McLaren zademonstrował światu nowy bolid. Maszyna ma silnik Mercedesa

McLaren w tym roku w swoich bolidach zrezygnował z instalowania silników Renault, ponownie wrócił do jednostek napędowych Mercedesa.

Zimowe, oficjalne testy ekip F1 rozpoczną się 12 marca w Bahrajnie, gdzie w ostatni weekend tego miesiąca odbędzie się pierwszy wyścig Grand Prix.

McLaren będzie broni trzeciego miejsca w mistrzostwach świata producentów.

RadioZET.pl/PAP