McLaren pokazał nowy bolid. Różni się od poprzedniego modelu [ZDJĘCIA]

Maciej Walasek
14.02.2019 18:14
McLaren MCL34
fot. Twitter

McLaren zaprezentował nowy bolid na sezon 2019. Samochód różni się od swojego poprzednika. W bolidzie zastosowano szereg rewolucyjnych rozwiązań.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

McLaren pokazał nowy model MCL34 w swojej siedzibie w brytyjskim Woking. Poza odsłonięciem samochodu poinformowano o nowych sponsorach, którymi zostali m.i.n Huski Chocolate i Estrella Galicia 0,0. W uroczystości wzięli udział również kierowcy: Carlos Sainz i Lando Norris. Dyrektor sportowy ekipy, Gil de Ferran podkreślał niezwykłą atmosferę w McLarenie.

Zobacz także

- Atmosfera w zespole jest niesamowita. Mamy sporo emocji i oczekiwań względem nowego sezonu. Jak sobie pomyślę, co działo się sześć miesięcy temu, gdy dołączałem do McLarena w pełnym wymiarze czasowym, to coś niesamowitego. Musieliśmy zastanawiać się nad każdą, najdrobniejszą decyzją, a teraz możemy pokazać światu nowy samochód – zaznaczył.

McLaren pokazał nowy samochód. Co się zmieniło?

Nowy McLaren zdecydowanie różni się od swojego poprzednika, przy którego konstrukcji popełniono wiele błędów, co poskutkowało słabymi występami. Teraz po zmianach ma być zdecydowanie inaczej. W nowym MCL34 zmodyfikowano tylne skrzydło, które ma poprawić przepływ powietrza, zmieniono boki karoserii i nos auta. Dodatkowo samochód zyskał więcej niebieskich barw.

RadioZET.pl/MW