Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

McLaren pokazał nowy bolid. Różni się od poprzedniego modelu [ZDJĘCIA]

14.02.2019 18:14
sport

McLaren zaprezentował nowy bolid na sezon 2019. Samochód różni się od swojego poprzednika. W bolidzie zastosowano szereg rewolucyjnych rozwiązań.

McLaren MCL34 fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

McLaren pokazał nowy model MCL34 w swojej siedzibie w brytyjskim Woking. Poza odsłonięciem samochodu poinformowano o nowych sponsorach, którymi zostali m.i.n Huski Chocolate i Estrella Galicia 0,0. W uroczystości wzięli udział również kierowcy: Carlos Sainz i Lando Norris. Dyrektor sportowy ekipy, Gil de Ferran podkreślał niezwykłą atmosferę w McLarenie.

- Atmosfera w zespole jest niesamowita. Mamy sporo emocji i oczekiwań względem nowego sezonu. Jak sobie pomyślę, co działo się sześć miesięcy temu, gdy dołączałem do McLarena w pełnym wymiarze czasowym, to coś niesamowitego. Musieliśmy zastanawiać się nad każdą, najdrobniejszą decyzją, a teraz możemy pokazać światu nowy samochód – zaznaczył.

McLaren pokazał nowy samochód. Co się zmieniło?

Nowy McLaren zdecydowanie różni się od swojego poprzednika, przy którego konstrukcji popełniono wiele błędów, co poskutkowało słabymi występami. Teraz po zmianach ma być zdecydowanie inaczej. W nowym MCL34 zmodyfikowano tylne skrzydło, które ma poprawić przepływ powietrza, zmieniono boki karoserii i nos auta. Dodatkowo samochód zyskał więcej niebieskich barw.

RadioZET.pl/MW

Oceń