Zamknij

Lewis Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem

08.02.2021 18:11
Lewis Hamilton
fot. PAP/EPA

Lewis Hamilton podpisał nową umowę z Mercedesem. Siedmiokrotny mistrz świata przedłużył kontrakt jedynie o rok.

- Mercedes i Lewis osiągnęli porozumienie w sprawie kontraktu, w myśl którego współpraca przynosząca tak wiele sukcesów przedłużona została na dziewiąty kolejny sezon - napisano na oficjalnej stronie internetowej teamu Mercedes.

W kontrakcie znalazły się zapisy o działaniach na rzecz równości i walki z dyskryminacją w sportach motorowych, w których ma pomóc wspólnie założona fundacja charytatywna.

Lewis Hamilton podpisał kontrakt z Mercedesem

- Jestem podekscytowany tym, że rozpoczynam dziewiąty sezon z Mercedesem. Razem osiągnęliśmy niebywałe rzeczy w F1 i wspólnie spoglądamy w kierunku przyszłości, tak aby nadal móc się rozwijać. Nie tylko na torze, ale też poza nim - skomentował Hamilton.

Lewis Hamilton zadebiutował w F1 w 2007 roku. Tytuł mistrza świata zdobył siedmiokrotnie, wyrównując osiągnięcie legendarnego Michaela Schumachera. Brytyjczyk jest samodzielnym rekordzistą m.in. pod względem liczby wygranych wyścigów - 95 czy wywalczonych pole position - 98. W całej dotychczasowej karierze wystartował w rywalizacji o Grand Prix 266 razy.

RadioZET.pl