Zamknij

Dwa przypadki koronawirusa w F1. Zakażonych nie było w Austrii

17.07.2020 18:40
Koronawirus w F1
fot. PAP/EPA

Dwa spośród prawie pięciu tysięcy testów na koronawirusa przeprowadzonych w związku z dwoma tegorocznymi wyścigami Formuły 1 dały wynik pozytywny - ogłosiła w piątek Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) i władze cyklu. Więcej szczegółów nie ujawniono.

W sumie w dniach 10-16 lipca wśród osób zaangażowanych w Formułę 1 przeprowadzono 4997 testów. Dwie zakażone koronawirusem osoby zostały natychmiast izolowane, a kolejne badania wykonano u wszystkich, którzy mieli z nimi kontakt.

Jak poinformowała FIA, osoby zakażone nie były obecne w Austrii, gdy tam odbywały się wyścigi. "Zostały już odsunięte od pracy i poddane izolacji. Zakończono również proces, który miał na celu ustalić z kim miały one kontakt, a takie osoby również zostały poddane izolacji. FIA i Formuła 1 przekazuje te informacje, aby zachować przejrzystość i być transparentnym" - napisano w komunikacie.

Testy na koronawirusa w F1

Testy wykonywano przed i w trakcie Grand Prix Styrii (12 lipca) oraz przed treningami przed wyścigiem o GP Węgier, który odbędzie się na Hungaroringu w niedzielę.

RadioZET.pl/PAP