Klasyfikacja konstruktorów F1. Sprawdź aktualne wyniki klasyfikacji generalnej

04.11.2019 16:32
GP USA
fot. PAP/EPA

Klasyfikacja konstruktorów F1 – sprawdź aktualną tabelę Formuły 1 w klasyfikacji generalnej wśród konstruktorów. Po jedenastu wyścigach Grand Prix Formuły 1 liderem konstruktorów F1 jest Mercedes. Mercedes broni mistrzowskiego tytułu F1 w klasyfikacji konstruktorów sprzed roku. Aktualna klasyfikacja generalna konstruktorów Formuły 1. Klasyfikacja generalna zespołów Formuły 1 w sezonie 2019.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Formuła 1 sezon 2019 rozpoczął się na dobre w Grand Prix Australii. W tym sezonie zespoły F1 będą walczyć w 21 wyścigach. Klasyfikacja generalna wśród konstruktorów Formuły 1 to suma punktów zdobytych przez dwóch kierowców danego zespołu. Do punktacji w tym roku wlicza się również dodatkowy punkt zdobyty za najszybsze okrążenie w wyścigu.

F1 klasyfikacja generalna konstruktorów — AKTUALNA TABELA, WYNIKI

Zespoły F1 będą rywalizować nie tylko w mistrzostwach świata Formuły 1 kierowców. Ekipy F1 walczą też o drugą mistrzowską koronę jako team. Stajnie walczą we wszystkich 21 wyścigach. Weekendy GP rozpoczynają się w piątek od treningów. W sobotę jest jeszcze jedna sesja treningowa oraz kwalifikacje. W niedzielę rozpoczyna się walka o zwycięstwo i punkty do klasyfikacji generalnej i dla zespołu.

Klasyfikacja generalna kierowców F1. Sprawdź aktualne wyniki

Robert Kubica wracający do Formuły 1 jest kierowcą Williamsa. Polak po ponad ośmioletniej przerwie wrócił do F1 w barwach brytyjskiego teamu. W stajni z Grove jeździ także George Russell, młody debiutant w królowej sportów motorowych.

W zeszłym sezonie mistrzem świata konstruktorów Formuły 1 został Mercedes. Dla niemieckiego zespołu był to siódmy mistrzowski tytuł wśród konstruktorów w historii teamu.

Formuła 1 2019. Terminarz wyścigów. Kalendarz Grand Prix F1: Kiedy startuje Robert Kubica?

W dziewiętnastym wyścigu sezonu Grand Prix USA zwyciężył Valtteri Bottas. Już w Rosji Mercedes zapewnił sobie szósty z rzędu mistrzowski tytuł wśród konstruktorów. Williams, którego barw broni Robert Kubica, ma już jeden punkt, dzięki 10. miejscu Polaka w GP Niemiec.

F1 - KLASYFIKACJA GENERALNA KONSTRUKTORÓW

1. Mercedes 695 pkt

2. Ferrari 479

3. Red Bull 366

4. McLaren 121

5. Renault 83

6. Racing Point 65

7. Toro Rosso 64

8. Alfa Romeo 35

9. Haas 28

10 Williams 1

RadioZET.pl/MW