Zamknij

Iga Świątek oglądała na żywo wyścig Formuły 1. "Mega się bawiłam"

Krzysztof Sobczak
11.07.2022 14:01

Iga Świątek w przerwie między startami skorzystała z zaproszenia jednego ze swoich sponsorów i wybrała się na wyścig Formuły 1 o Grand Prix Austrii. Polka była zachwycona możliwością przyjrzenia się z bliska najlepszym kierowcom świata. - Mega się bawiłam - przyznała w rozmowie z Aldoną Marciniak z Eleven Sports.

Iga Świątek na wyścigu F1
fot. Iga Świątek/InstaStory/screen

Iga Świątek po porażce w trzeciej rundzie Wimbledonu 2022, pierwszej od 135 dni, zrobiła sobie chwilę przerwy. Była na koncercie Adele, następnie wybrała się nad największe włoskie jezioro Garda, a w niedzielę pojawiła się na wyścigu Formuły 1 w Austrii. Wydarzenie zorganizował jeden ze sponsorów najlepszej tenisistki świata, która miała możliwość z bliska przyjrzeć się pracy zespołu Alpine, porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z Susie i Toto Wolffami, a także kibicować kierowcom.

- Chciałam, żeby Ferrari dobrze pojechało. Szkoda mi Carlosa Sainza Jr. [w jego bolidzie na cztery okrążenia przed końcem zapalił się silnik- red.], ale bardzo się cieszę ze zwycięstwa Charlesa Leclerca - zdradziła liderka rankingu WTA w rozmowie z Aldoną Marciniak z Eleven Sports.

Iga Świątek na GP Austrii [ZDJĘCIA]

- Bardzo mi się podobało. Mega się bawiłam - oceniła. - Dwa razy byliśmy na torze i przejechaliśmy pełne okrążenie. Mam zdjęcia z różnych miejsc. Byłam w garażu Alpine, gdzie opowiadali nam o różnych specyfikacjach. Spotkałam się z Susie i Toto Wolffami, to było bardzo ekscytujące. Widziałam wszystkich kierowców, jak biegają w tę i we w tę, ale nie zaczepiałam ich o zdjęciach, bo też wiem, jak to jest - mówiła Iga Świątek. Na uwagę Aldony Marciniak, że to oni powinni zaczepiać tenisistkę, z uśmiechem na ustach odparła tylko "błagam".

Iga Świątek ma przed sobą jeszcze kilkanaście dni wolnego od startów. 23 lipca w Krakowie rozegra pokazowe spotkanie z Agnieszką Radwańska w ramach pomocy charytatywnego dla ofiar wojny w Ukrainie. Dwa dni później w Warszawie ruszy turniej WTA 250

RadioZET.pl/Eleven Sports