Zamknij

George Russell zastąpi Hamiltona w Mercedesie

02.12.2020 09:14
George Russell
fot. James Moy/Press Association/East News

George Russell zastąpi Lewisa Hamiltona za kierownicą Mercedesa w najbliższym GP Sakhir. Z kolei w Williamsie za 22-latka pojedzie Jack Aitken.

George Russell stoi przed życiową szansą. Kiedy u Lewisa Hamiltona wykryto koronawirusa, 22-latek stał się jednym z kandydatów do zastąpienia siedmiokrotnego mistrza świata w kokpicie Mercedesa. Mimo że młody kierowca jest zawodnikiem Williamsa, nadal jest członkiem programu juniorskiego niemieckiego zespołu.

Ekipa Srebrnych Strzał rozpoczęła rozmowy w sprawie ściągnięcia Russella we wtorek i w bardzo szybkim czasie negocjacje zakończyły się sukcesem, a sam Williams nie widział przeszkód w pożyczeniu 22-latka. Dla Russella jazda w Mercedesie będzie ogromną szansą na pokazanie swoich umiejętności i powalczenie ze ścisłą czołówką w Formule 1.

Romain Grosjean opowiedział o wypadku. Szokujące słowa kierowcy

- Chcę podziękować wszystkim w zespole za stworzenie mi tej szansy. W ten weekend mogę ubrać inny kombinezon wyścigowy, ale jestem kierowcą Williamsa i będę kibicować tej ekipie na każdym kroku. Postrzegam to jako świetną okazję, by uczyć się od najlepszego zespołu na świecie, bo takim jest Mercedes. Mogę wrócić do Williamsa jako lepszy kierowca – powiedział Russell.

George Russell zastąpi Lewisa Hamiltona w Mercedesie

Natomiast w miejsce Russella w Williamsie pojawi się rezerwowy kierowca tej ekipy – Jack Aitken. 25-latek przez cały czas współpracuje z inżynierami stajni z Grove i systematycznie jeździ w symulatorze, więc z pewnością będzie przygotowany do debiutu w F1.

- Jestem absolutnie zachwycony tym, że mogę zadebiutować w barwach Williamsa w F1. Bardzo się też cieszę, że George dostanie swoją szansę! W Williamsie czuję się jak w domu, od momentu gdy dołączyłem do tej ekipy. Zrobię wszystko, by pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Chcę się przygotować jak najlepiej do tego startu, ale wydaje mi się, że jestem gotowy już od startu sezonu w Melbourne - zaznaczył Aitken.

Na tę chwilę George Russell zastąpi Hamiltona w GP Sakhir, które zaplanowano na 6 grudnia. Jeżeli mistrz świata nie zdąży wyzdrowieć, 22-latek będzie miał okazję do kolejnego występu w Mercedesie.

RadioZET.pl/