Zamknij

George Russell skarży się na kibiców Roberta Kubicy: "To trochę bolesne"

19.08.2019
Aktualizacja: 19.08.2019 13:17
George Russell skarży sie na kibiców Roberta Kubicy
fot. James Moy/Press Association/East News

George Russell, kolega Roberta Kubicy z teamu Williams, przyznał, że musi mierzyć się z hejtem ze strony polskich kibiców. - Chciałoby się być szanowanym przez innych - powiedział Brytyjczyk w rozmowie z "Autosportem".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Od początku sezonu Williams spisuje się fatalnie. Opóźnienia w budowie bolidu sprawiły, że zespół z poślizgiem przystąpił do testów, a finalnie doprowadziły do zwolnienia dyrektora technicznego Paddy'ego Lowe'a. Problemy jednak nie zniknęły i nic nie zapowiada poprawy wyników. Jedyny punkt zdobył Robert Kubica podczas deszczowego GP Niemiec.

George Russell walczy z hejtem polskich kibiców

Kibice Williamsa nie mogą ekscytować się realnym ściganiem z resztą stawki, dlatego żyją porównaniami osiągnięć Polaka i Brytyjczyka. Fani Kubicy zarzucają stajni z Grove faworyzowanie swojego rodaka, co powoduje niechęć do Russella.

- To trochę bolesne, że 50 procent komentarzy pod moimi postami to hejt ze strony polskich kibiców, podczas gdy druga połowa to całkowite wsparcie dla mnie - powiedział 21-latek w rozmowie z "Autosportem". Dodał, że interesują go głównie opinie szefów Williamsa i Mercedesa, ale "zawsze chciałoby się być szanowanym przez innych".

- Nie trafiłem na żaden wyraz braku szacunku czy nienawiści ze strony kogoś, kto nie byłby z Polski. Rozumiem tę sytuację i mogę tylko mieć nadzieję, że kiedyś moi fani będą tak oddani, jak kibice Roberta - tłumaczył Brytyjczyk.

GP Węgier: Fenomenalna zabawa Russella z Polakami. Brytyjczyk wspierał Kubicę [WIDEO]

George Russell jest jedynym kierowcą w stawce, który nie zdobył jeszcze punktów do klasyfikacji generalnej F1. Robert Kubica ma jedno "oczko" za wspomniane Grand Prix Niemiec.

RadioZET.pl/Autosport/Onet/KS