Zamknij

George Russell zmaga się z chorobą. Może nie wystąpić w GP Abu Zabi

29.11.2019 11:32
George Russell
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

George Russell zmaga się z chorobą. Brytyjczyk może nie wystąpić w Grand Prix Abu Zabi. Jego ewentualny następca, Siergiej Sirotkin, jest już w gotowości - poinformował "Autosport".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

George Russell przyjechał do Abu Zabi chory - poinformował "Autosport". Nie podano informacji, z jaką dokładnie dolegliwością zmaga się Brytyjczyk, niemniej jednak wiadomo, że istnieje spore zagrożenie, iż nie będzie on dostępny dla Williamsa podczas weekendowch rywalizacji na torze Yas Marina. Ostateczna decyzja ma zapaść po pierwszym treningu, gdy zespół sprawdzi, jak organizm kierowcy reaguje na jazdę bolidem.

George Russell chory. Może opuścić Grand Prix Abu Zabi

Jeśli okaże się, że Russell nie będzie w stanie rywalizować podczas GP Abu Zabi, 21-latka zastąpi Siergiej Sirotkin. Rosjanin był kierowcą Williamsa w 2018 roku, a obecnie jest jego rezerwowym.

Zobacz także

Ekipa z Grove ogłosiła oficjalnie, że Roberta Kubicę w brytyjskim zespole zastąpi Nicholas Lafiti. Kanadyjczyk nie mógłby jednak wystartować w ten weekend za Russella, bowiem wciąż nie otrzymał superlicencji na starty w Formule 1. Takową uzyska jednak właśnie na Yas Marina, po ostatnim wyścigu F2.

RadioZET.pl/Autosport