Zamknij

GP Włoch: Niepojęta sytuacja na koniec kwalifikacji, Leclerc zdobywcą pole position

07.09.2019 16:17
Charles Leclerc
fot. PAP/EPA

Charles Leclerc zdobył pole position w kwalifikacjach GP Włoch. Na sam koniec czasówki doszło do kuriozalnej sytuacji, w której większość kierowców...nie zdążyło rozpocząć okrążenia pomiarowego. Robert Kubica uzyskał 19. czas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kwalifikacje GP Włoch przyniosły nieoczekiwane sytuacje. Najpierw w Q1 doszło do dwóch defektów silnika. Pierwszym pechowcem był Sergio Perez, który zaparkował swój samochód w okolicach 3. zakrętu. Wobec tego na torze pojawiła się czerwona flaga i reszta stawki musiała poczekać aż ekipa porządkowa usunie pojazd. Na sam koniec pierwszej części eliminacji problemy z silnikiem zgłosił Max Verstappen, który kompletnie stracił moc. Kierowca Red Bulla nie wykręcił żadnego czasu i zajął ostatnie miejsce.

W Q1 Robert Kubica uzyskał gorszy czas od George'a Russella. Ostatecznie Polak był o 0,6 sekundy wolniejszy od Brytyjczyka i był 19. To 14. raz, kiedy 21-latek jest lepszy w kwalifikacjach.

W drugiej części kwalifikacji kierowcy zaczęli szachować się na okrążeniu wyjazdowym, a każdy z nich próbował uzyskać jak najlepszą pozycję. Na początku Q3 swój bolid rozbił Kimi Raikkonen. Zawodnik Alfy Romeo stracił panowanie nad autem w Parabolice i wjechał w bariery. Na szczęście Finowi nic się nie stało. Na torze pojawiła się czerwona flaga, a ekipy porządkowe znow miały pełne ręce roboty.

GP Włoch: Kuriozalna sytuacja w kwalifikacjach

Jednak przez to szachowanie się w ostatniej części czasówki doszło do nieprawdopodobnej sytuacji. Po pierwszym przejeździe, zawodnicy wrócili do garaży i oczekiwali na wyjazd na sam koniec sesji. Po wyjeździe na tor po raz kolejny każdy chciał znaleźć się w najlepszym miejscu. Jednak wszyscy zapomnieli o czasie, którego należało pilnować, aby móc w ogóle rozpocząć kółko pomiarowe. I tak w połowie okrążenia stawka bolidów momentalnie przyspieszyła, aby zacząć okrążenie zanim na torze zapalą się czerwone światła. Finalnie ta sztuka udała się tylko Leclerkowi i Sainzowi,. Z kolei reszta straciła szansę na poprawienie swojego rezultatu.

Jednak przed tym zdarzeniem najlepszy czas miał właśnie kierowca Ferrari, więc Monakijczyk mógł cieszyć się z 4. pole position w tym sezonie.

Kwalifikacje GP Włoch: WYNIKI:

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

RadioZET.pl