Mechanicy Williamsa chcieli wypuścić Kubicę bez koła. Przytomna reakcja Polaka [WIDEO]

09.09.2019 17:14
Robert Kubica bez dokręconego koła
fot. kadr z wideo

Robert Kubica nie ma łatwo w zespole Williamsa. W GP Włoch mechanicy brytyjskiego zespołu popełnili poważny błąd i chcieli wypuścić polskiego kierowcę bez dokręconego koła. Na szczęście polski kierowca zachował czujność.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica za każdym razem, w każdym weekendzie wyścigowym musi walczyć z kiepskim samochodem Williamsa. Mimo to krakowianin zdołał zdobyć jeden punkt podczas deszczowego Grand Prix Niemiec. Poza tym innym plusem są mechanicy ekipy z Grove, którzy niezwykle sprawnie wymieniają opony w bolidach swoich zawodników. Jednak w trakcie ostatnich zmagań zaliczyli poważną wpadkę.

Podczas wyścigu o GP Włoch na torze Monza, Kubica miał najkrótszy, ale i też najdłuższy pit stop. O ile po pierwszym zjeździe do alei serwisowej, zmieniono mu koła w 2,15 sekundy, tak przy drugich odwiedzinach w pit lane doszło do niecodziennej sytuacji.

Kiedy 34-latek zatrzymał się na swoim stanowisku, wydawało się, że mechanicy dość sprawnie zmienili mu koła. Samochód zdjęto z podnośnika i dano sygnał do ruszenia. Jednak były kierowca BMW Sauber i Renault zachował czujność i nie wystartował, żeby członkowie Williamsa mogli dokręcić mu prawe przednie koło. Wobec przedłużonego postoju, Kubica stał łącznie ponad dziesięć sekund.

Aczkolwiek lepszy dłuższy postój niż ukończenie wyścigu zaraz po wyjeździe z alei serwisowej. Ostatecznie polski jedynak w Formule 1 zakończył GP Włoch na 17. miejscu.

RadioZET.pl/Twitter