Zamknij

GP Włoch: Kiedy startuje Kubica? O której? [TERMINARZ, PROGRAM]

09.09.2021 12:05
Robert Kubica
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

GP Włoch: kiedy jeździ Robert Kubica? Jak wygląda PROGRAM, HARMONOGRAM GP Włoch? O której Robert Kubica pojawi się na torze Monza w GP Włoch? Zapoznaj się z podstawowymi informacjami przed weekendem wyścigowym Formuły 1.

GP Włoch - PROGRAM, HARMONOGRAM weekendu wyścigowego. Robert Kubica po raz drugi z rzędu weźmie udział w rywalizacji F1. Polak przed tygodniem zastąpił Kimiego Raikkonena w bolidzie, po tym jak u Fina wykryto zakażenie koronawirusem. Krakowianin wykonał plan w 100% i uplasował się na 15. miejscu.

Wydawało się, że Kubica odda samochód swojemu zespołowemu koledze, ale okazało się, że mistrz świata z 2007 roku nadal nie ma negatywnego wyniku badań i jego przerwa od wyścigów potrwa jeszcze dłużej. - W pierwszej kolejności chciałbym przekazać Kimiemu wyrazy wsparcia. Mam nadzieję, że jak najszybciej wyzdrowieje i wróci do kokpitu. Nie mogę się doczekać ścigania na Monzy – to niesamowity tor, na którym w 2006 roku po raz pierwszy stanąłem na podium Formuły 1 - wyjaśnił polski kierowca.

GP Włoch: Kiedy startuje Robert Kubica? O której godzinie? [HARMONOGRAM]

Program GP Włoch delikatnie różni się od tradycyjnego weekendu wyścigowego. Wszystko przez sprint kwalifikacyjny. W związku z tym w piątek zawodnicy pojadą jedynie w jednym treningu, który potrwa godzinę. Następnie stawka powalczy w kwalifikacjach.

GP Włoch: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć jazdę Kubicy na żywo?

Drugiego dnia zmagań najszybsi kierowcy świata sprawdzą się w drugim, godzinnym treningu, a kolejnym punktem będzie sprint kwalifikacyjny do niedzielnego wyścigu. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 100 km, czyli 18 okrążeń, ścigając się od startu do mety bez obowiązkowego zjazdu do pit stopu. Pole position zdobędzie ten, który jako pierwszy minie linię mety. To będzie drugi sprint kwalifikacyjny. Pierwszy odbył się na torze Silverstone, a historycznym triumfatorem został Max Verstappen. Z kolei w niedzielę zawodnicy zmierzą się w tradycyjnym wyścigu GP Włoch.

GP Włoch: PROGRAM, HARMONOGRAM startów. Kiedy jeździ Robert Kubica?

Piątek, 10 września

  • Pierwszy trening - godz. 14:30
  • Kwalifikacje - godz 18:00

Sobota, 11 września

  • Drugi trening - godz. 12:00
  • Sprint kwalifikacyjny - godz. 16:30

Niedziela, 12 września

  • Wyścig - godz. 15:00

RadioZET.pl