Zamknij

GP Wielkiej Brytanii w kalendarzu Formuły 1 do 2024 roku

Maciej Walasek
10.07.2019 16:52
Leiws Hamilton na GP Wielkiej Brytanii
fot. LAT Photographic/REPORTER

Grand Prix Wielkiej Brytanii zostaje w kalendarzu Formuły 1 przynajmniej do 2024 roku. Chase Carey, dyrektor wykonawczy F1 potwierdził to podczas konferencji prasowej przed weekendem wyścigowym na Silverstone.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

GP Wielkiej Brytanii zostaje w kalendarzu Formuły 1. Chase Carey dodał, że umowa między organizatorami Grand Prix na Silverstone a Formułą 1 została podpisana we wtorek w Londynie po zakończeniu negocjacji.

Poprzednia, która obowiązywała do końca tegorocznego sezonu, miała zostać przedłużona już na początku 2019 roku, ale w styczniu pojawiły się pewne problemy. Organizatorzy rundy potwierdzili oficjalnie, że nie zdobyli odpowiednich gwarancji finansowych. Pojawiły się nawet uzasadnione obawy o to, czy tegoroczna runda nie będzie ostatnią na Wyspach Brytyjskich.

Teraz sprawa została wyjaśniona, złożone gwarancje zostały przez F1 i Międzynarodową Federację Samochodową zaakceptowane. Nowa umowa przewiduje, że runda F1 będzie organizowana na Silverstone przynajmniej do sezonu 2024.

GP Wielkiej Brytanii: Robert Kubica i Williams w domowym wyścigu na Silverstone [ZAPOWIEDŹ]

- Wielka Brytania odgrywała i nadal odgrywa bardzo ważną rolę w sportach motorowych, jest kolebką tej dyscypliny. Wyścigi F1 będą kontynuowane - napisano w oficjalnym komunikacie po podpisaniu nowej umowy.

RadioZET.pl/PAP/MW