GP Wielkiej Brytanii: Gasly zaskakująco najszybszy na 1. treningu, Kubica wyraźnie za Russellem

Maciej Walasek
12.07.2019 12:59
Pierre Gasly
fot. Red Bull Racing/ Facebook

Pierre Gasly uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia w 1. sesji treningowej Grand Prix Wielkiej Brytanii. Robert Kubica zajął ostatnie miejsce, mają 1,3 sekundy straty do George'a Russella.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica wyjechał na tor tuż po rozpoczęciu pierwszego treningu, ale po wykonaniu instalacyjnego okrążenia wrócił do garażu. Pierwszy rezultat polskiego kierowcy (1:34.735) był o 0,001 sekundy lepszy od wyniku George’a Russella.

Wpadkę zaliczył Romain Grosjean. Kierowca Haasa przy wyjeździe z alei serwisowej popełnił kuriozalny błąd i uderzył w bandę, gubiąc przednie skrzydło.

GP Wielkiej Brytanii: Robert Kubica i Williams w domowym wyścigu na Silverstone [ZAPOWIEDŹ]

Żółtą flagę wywołał George Russell. Brytyjczyk wpadł w żwirową pułapkę i jeszcze zahaczył o trawę. 21-latek mimo kłopotów, dość sprawnie powrócił na tor. Po nim problemy dopadły Kimiego Raikkonena, który zgłosił awarię z silnikiem, wobec czego musiał zatrzymać się na torze. Wówczas na Silverstone pojawiła się czerwona flaga.

Na ostatnie pół godziny spodziewano się deszczu. Tymczasem na tablicy wyników pierwszy czas należał do Valtteriego Bottasa, który był szybszy od Lewisa Hamiltona o prawie pół sekundy.

Przez chwilę na torze trochę pokropiło, ale ostatecznie nie skończyło się to urwaniem chmury. Finalnie dzięki poprawiającym się warunkom najlepszy czas osiągnął Pierre Gasly, który zepchnął Bottasa na drugą lokatę. Trzeci był Max Verstappen. Z kolei w Williamsie , George Russell był 17. ,a Kubica 20.

GP Wielkiej Brytanii: WYNIKI 1. treningu:

RadioZET.pl/MW