Zamknij

GP Węgier: Hamilton najszybszy przed kwalifikacjami, straty Williamsa maleją

Maciej Walasek
03.08.2019 13:31
Lewis Hamilton
fot. PAP/EPA

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas okrążenia w trzecim treningu GP Węgier. Robert Kubica zajął ostatnie miejsce. Dobrą wiadomością jest to, że Williams zmniejszył straty do czołówki, która spadła poniżej 3 sekund.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica nadal nie może nawiązać walki z najbliższymi rywalami, ponieważ mimo poprawek, trudno jest zamknąć różnicę do innych kierowców. Niemniej jednak na Hungaroringu widać, że w brytyjskiej stajni ciężka praca zaczyna przynosić efekty na stoperze. Straty zespołu z Grove zaczęły się zmniejszać. W trzeciej sesji treningowej Kubica do Lance’a Strolla stracił niecałe 0,2 sekundy, a 18. George Russell był minimalnie wolniejszy od Alexandra Albona z Toro Rosso.

Z kolei w górnej części tabeli o najlepszy wynik walczyło kilku zawodników m.in.: Lewis Hamilton, Max Verstappen i Charles Leclerc. Na kilka minut przed zakończeniem sesji liderem był kierowca Red Bulla, ale ostatnie słowo należało do pięciokrotnego mistrza świata i to Hamilton znalazł się na pierwszym miejscu uzyskując czas 1:16.084.

GP Węgier: WYNIKI 3. treningu

RadioZET.pl/MW