Zamknij

GP Styrii: Trzeci trening odwołany. Co z kwalifikacjami?

11.07.2020 13:59
GP Styrii
fot. PAP/EPA

Trzeci trening przed Grand Prix Styrii w mistrzostwach świata Formuły 1 został odwołany z powodu ulewnego deszczu. Kwalifikacje do wyścigu na torze w Spielbergu stanęły pod znakiem zapytania.

Ze względu na ulewny deszcz odwołano ostatni, trzeci trening przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Styrii na torze w Spielbergu. Pod znakiem zapytania stoją kwalifikacje do drugiej rundy mistrzostw świata Formuły 1.

Organizatorzy poinformowali, że zły stan toru uniemożliwił przeprowadzenie sobotniego treningu. Najpierw został opóźniony, a następnie definitywnie go anulowano. Powodem było bezpieczeństwo kierowców.

Zobacz także

GP Styrii: Trzeci trening odwołany. Co z kwalifikacjami?

Nie wiadomo, czy zgodnie z planem o godz. 15 rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego wyścigu. Jeśli warunki pogodowe na to nie pozwolą, wówczas być może zostaną przeniesione na niedzielę rano.

Już w piątek alarmowano, że prognozy są bardzo niekorzystne. Gdyby nie udało się przeprowadzić kwalifikacji, wówczas przy ustalaniu kolejności na starcie niedzielnego wyścigu organizatorzy wezmą pod uwagę wyniki drugiego piątkowego treningu. Najszybszy był Holender Max Verstappen z Red Bulla.

Verstappen jedno okrążenie toru w Spielbergu pokonał w czasie 1.03,660 i wyprzedził Fina Valtteriego Bottasa (Mercedes), zwycięzcę ubiegłotygodniowej inauguracji mistrzostw świata F1 na tym samym obiekcie, oraz najszybszego w piątkowej sesji przedpołudniowej Meksykanina Sergio Pereza (Racing Point).

Druga w sezonie runda MŚ ma się rozpocząć w niedzielę o godz. 15.10.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu