GP Singapuru: Dublet Ferrari, Russell nie ukończył wyścigu

22.09.2019 16:12
GP Singapuru: Dublet Ferrari, Russell nie ukończył wyścigu
fot. PAP/EPA

Sebastian Vettel zwyciężył w Grand Prix Singapuru. Tuż za nim uplasowali się: Charles Leclerc i Max Verstappen. Robert Kubica ukończył zmagania na 17. miejscu. Pecha miał George Russell, który rozbił bolid przy walce z Romainem Grosjeanem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po zgaszeniu czerwonych świateł Charles Leclerc obronił swoją pozycję. Dobry start zanotował też Robert Kubica, który przebił się o dwie lokaty. Kiepski początek miał George Russell, któremu poluzowało się przednie skrzydło po kontakcie z Danielem Ricciardo. W związku z tym Brytyjczyk już po pierwszym okrążeniu musiał zjechać do alei serwisowej.

Podczas pierwszych zjazdów do boksów, Leclerc nie obronił prowadzenia, a liderem został Sebastian Vettel.  Był to wynik strategii Ferrari, które chciało upolować dublet, co ostatecznie się udało.

Na 35. okrążeniu George Russell wyprzedzał Romain Grosjeana, ale Francuz zahaczył o bolid Brytyjczyka, a ten wylądował na ścianie i musiał wycofać się z dalszej rywalizacji. Dodatkowo na torze pojawił się safety car. Osiem kółek później samochód bezpieczeństwa znów wyjechał na tor za sprawą Sergio Pereza. Meksykanin został poproszony o natychmiastowe zatrzymanie samochodu.

Trzeci raz safety car pojawił się na 50. okrążeniu, kiedy Raikkonen przesadził z obroną swojego miejsca na prostej startowej, przez co doprowadził do kontaktu z Daniilem Kvyatem. Fin nie mógł jechać dalej, ale Rosjanin miał więcej szczęścia.

Finalnie Vettel dowiózł zwycięstwo do mety, a Ferrari zgarnęło pierwszy dublet w tym sezonie. Robert Kubica pod koniec wyścigu zdołał wyprzedzić Kevina Magnussena i zakończył rywalizację na 16. miejscu.

GP Singapuru: WYNIKI:

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

RadioZET.pl/MW

doaniał