GP Singapuru: Dobre tempo Kubicy w pierwszym treningu, wypadek Bottasa

Maciej Walasek
20.09.2019 12:26
Max Verstappen
fot. Red Bull Racing/Facebook

Max Verstappen uzyskał najlepszy czas w pierwszej sesji treningowej GP Singapuru. Robert Kubica był 17. Polak był o 0,7 sekundy szybszy od ostatniego George'a Russella. Podczas treningu groźny wypadek miał Valtteri Bottas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica w czwartek na konferencji prasowej ogłosił, że po tym sezonie kończy współpracę z Williamsem. - Zawsze mówiłem, że poświęciłem dużo energii i czasu, aby tu wrócić i skoro się udało, chciałbym zostać. Taki był cel, ale nie chcę zostawać za wszelką cenę - wyjaśniał krakowianin.

Następnego dnia na torze Marina Bay kierowcy rywalizowali w pierwszym treningu. Robert Kubica pojawił się na torze po dziesięciu minutach i kółko przejechał w czasie 1:49.163. George Russell wyjechał po 34-latku i od razu zgłaszał przez radio problemy z samochodem.  Jego rezultaty były gorsze od wyników krakowianina.

W międzyczasie najpierw pierwszy czas należał do Charlesa Leclerka, który przebił Valtteri Bottas.

Później Kubica niespodziewanie uzyskał piąty czas, ale pozostali zawodnicy zaczęli przebijać polskiego kierowcę i spychać go na dalsze pozycje. Na pół godziny przed końcem treningu Valtteri Bottas uderzył w jedną z band, a na torze pojawiły się czerwone flagi. Po usunięciu bolidu, sesja została wznowiona.

Ostatecznie najszybszy w pierwszym treningu był Max Verstappen, który przebił czas Sebastiana Vettela o 0,167 sekundy.  Trzeci był Lewis Hamilton.

GP Singpauru: Wyniki 1. treningu:

RadioZET.pl/