Zamknij

Kuriozalna wpadka Rosjan przed GP. Jak oni mogli to pomylić? [WIDEO]

25.09.2019 19:30
Daniil Kvyat
fot. Peter Fox/Getty AFP/East News

Do nieprawdopodobnej wpadki doszło podczas przygotowań na torze Soczi przed Grand Prix Rosji. Miejscowi pracownicy dostali za zadanie zamontowania na miejscu wyścigu reklamy firmy Pirelli. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie nakleili liter loga tak, że na banerze wyszedł im napis... Pelirli. Zobacz WIDEO ich kuriozalnej pomyłki!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rosja to inny stan umysłu - mawiają. Ostatnio internet podbiło nagranie z toru w Soczi, na którym widać efekty pracy rosyjskich pracowników, poniekąd potwierdzające tę tezę. Miejscowi robotnicy dostali do wykonania dość proste zadanie - przed wyścigiem kazano im nakleić na banerze reklamę firmy Pirelli, oficjalnego dostawcy opon dla Formuły 1. Jak się jednak wkrótce okazało, Rosjanom nie udało się podołać temu zleceniu, którzy źle umieścili konkretne litery na szyldzie. W efekcie wyszedł im napis... Pelirli.

GP Rosji: Kuriozalna wpadka Rosjan. Jak oni mogli to pomylić? [WIDEO]

Cała sytuacja mocno rozbawiła internautów. Część kibiców w social mediach skomentowała wideo, podejrzewając, że robotnicy pracowali pod wpływem alkoholu. Inni przypominali, że pomyłka mogła wynikać z obowiązującej w Rosji cyrylicy i możliwej trudności pracowników w tworzeniu słów za pomocą alfabetu łacińskiego.

Inną sprawą jest, że na obiekcie wyścigowym, a nawet w pobliżu samego baneru, już wcześniej było wiele gotowych szyldów z prawidłowo napisanym logo włoskiej firmy. W razie wątpliwości Rosjanie mieli zatem możliwość sprawdzenia, czy dobrze naklejają litery.

Treningi przed Grand Prix Rosji ruszają w piątek. Pierwsza sesja została zaplanowana na godzinę 10:00 czasu polskiego.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG