GP Rosji: Absurdalny komunikat Williamsa ws. wycofania Kubicy

29.09.2019 15:18
Robert Kubica nie ukończył GP Rosji
fot. PAP/EPA

Robert Kubica decyzją Williamsa nie ukończył wyścigu o Grand Prix Rosji w Soczi, 16. rundy mistrzostw świata Formuły 1. Po zmaganiach brytyjski zespół wyjaśnił powody takiej decyzji. Komunikat jest absurdalny, by nie powiedzieć śmieszny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na 29. kółku George Russell podczas neutralizacji nie utrzymał się w torze i uderzył w bandy. Chwilę później w garażu stawił się także Kubica, którego auto - w miarę możliwości tej ekipy - działało sprawnie i nie wykazywało żadnych symptomów awarii. Dlaczego więc Polak nie dokończył GP Rosji?

To decyzja Williamsa, który - jak przekazał w komunikacie - chciał zaoszczędzić części na kolejne rundy. Dodano, że Polak i tak nie miał szans na zdobycz punktową, a incydent z udziałem Russella traktowany jest jako problem techniczny w jego aucie i będzie szczegółowo badany.

Warto przypomnieć, że Williams w żadnym z poprzednich wyścigów też nie walczył o punkty. Udało się to jedynie Kubicy podczas deszczowego GP Niemiec i to tylko dzięki wielu wypadkom i karze dla kierowców Alfy Romeo - Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego.

Jeśli potwierdzą się spekulacje, że w samochodzie Russella awarii uległy hamulce, często stosowaną przez zespoły praktyką jest prewencyjnie ściągnięcie z toru drugiego kierowcy.

Robert Kubica o wycofaniu z GP Rosji

Polak był wyraźnie skonsternowany poczynaniami swojego zespołu. - Mógłbym coś powiedzieć, ale po co? - rzucił do dziennikarzy. - Postawiłem sobie za cel ukończenie wszystkich wyścigów, szkoda, że to się już nie uda - dodał.

GP Rosji wygrał Lewis Hamilton przed Valtteri Bottasem i Charlesem Leclerkiem.

RadioZET.pl/Twitter/Eleven Sports/KS