GP Monako: Robert Kubica z najszybszym pit stopem. Sukces mechaników Williamsa

Maciej Walasek
27.05.2019 14:14
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica miał najszybszy pit stop podczas Grand Prix Monako. Mimo że Williams wciąż ma słabe wyniki na torze, tak w alei serwisowej nie ma sobie równych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

GP Monako było kolejnym nieudanym wyścigiem dla Roberta Kubicy. Najpierw zamiast Polaka, zespół z Grove ściągnął na zmianę opon George’a Russella, który jechał za 34-latkiem. W dalszej części w bolid krakowianina uderzył Antonio Giovinazzi. Ostatecznie Kubica dojechał do mety na przedostatnim miejscu.

Zobacz także

Mimo to poza regularnością i dobrym tempem polskiego kierowcy jest jeszcze jeden element, z którego może być zadowolony. Chodzi o pit stop w wykonaniu mechaników Williamsa. Chociaż brytyjski team ma fatalny samochód, tak pracownicy w garażu spisują się znakomicie. W trakcie niedzielnej rywalizacji w Monte Carlo, to właśnie zmiana opon w bolidzie Polaka była najlepsza wśród całej stawki.

GP Monako: Robert Kubica zamknął usta niedowiarkom [KOMENTARZ]

Łącznie postój Roberta Kubicy na pasie serwisowym trwał 2,07 sekundy. Drugie miejsce przypadło mechanikom Renault, którzy obsłużyli Daniela Ricciardo w 2,36 sekundy.

W tej kategorii Williams zazwyczaj melduje się w ścisłej czołówce. Wynik uzyskany w Księstwie przez mechaników stajni z Grove jest najlepszy w tym sezonie wśród wszystkich zespołów.

Formuła 1 2019. Kalendarz wyścigów F1. Terminarz Grand Prix: Kiedy startuje Robert Kubica?

Następny wyścig Formuły 1 odbędzie się w Kanadzie. Rywalizację na torze w Montrealu rozpoczną piątkowe treningi, które zaplanowano na 7 czerwca.

RadioZET.pl/Twitter/MW