Robert Kubica postawił na swoim. Polak z nowym skrzydłem na GP Meksyku

22.10.2019 15:34
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica podczas Grand Prix Meksyku będzie miał do dyspozycji nowe przednie skrzydło, które sprawdzał w GP Japonii. Na Suzuce Williams nie informując Polaka dokonał zmian w jego bolidzie, zakładając mu zużyty element.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica w najbliższy weekend będzie ścigał się w GP Meksyku. To nie będzie kolejna łatwa runda, ponieważ tor Autodromo Hermanos Rodriguez leży na wysokości 2 tys. m n.p.m., co daje się we znaki zawodnikom i samym bolidom. Jednak to nie powstrzyma Williamsa przed testowaniem nowych części w tym nowego przedniego skrzydła.

Zespół z Grove sprawdzał już ten element podczas treningów w GP Japonii. I chociaż Robert Kubica chwalił nowinkę, z niewiadomych przyczyn tuż przed kwalifikacjami otrzymał stare skrzydło. Wówczas 34-latek był wściekły na decyzję ekipy, czego nie ukrywał podczas wywiadu.

GP Meksyku: Kubica postawił na swoim

Jak widać reakcja krakowianina przyniosła efekty, ponieważ w najbliższym GP Meksyku, w samochodzie Kubicy pojawi się nowe przednie skrzydło, które będzie do dyspozycji przez cały weekend.

- Po raz pierwszy skorzystaliśmy ze skrzydła w Japonii, a teraz będziemy kontynuować testy – potwierdził inżynier Williamsa, Dave Robson.

W pierwszej sesji treningowej Kubica odda swój samochód Nicholasowi Latifiemu. Ale później będzie miał okazję przetestowania nowego elementu do końca weekendu.

GP Meksyku odbędzie się w dniach 25-27 października.

RadioZET.pl/sport.pl