GP Meksyku: Robert Kubica nie pojedzie w pierwszym treningu

21.10.2019 17:44
GP Meksyku: Robert Kubica nie pojedzie w pierwszym treningu
fot. PAP

Robert Kubica nie weźmie udziału w pierwszym treningu Grand Prix Meksyku. Polski kierowca zostanie zastąpiony przez Nicholasa Latifiego. Podczas sesji, Williams będzie kontynuował sprawdzanie nowego przedniego skrzydła.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica nie pojawi się w kokpicie Williamsa w pierwszej sesji treningowej Grand Prix Meksyku. Krakowianin będzie musiał oddać samochód Nicholasowi Latifiemu, kierowcy rezerwowemu brytyjskiego zespołu. Kanadyjczyk w piątek będzie testował nowe przednie skrzydło. W międzyczasie ekipa z Grove poinformowała, że na następne GP, które odbędzie się w USA na torze Austin, Latifi przejmie bolid George’a Russella.

Dodatkowo Williams potwierdził, że w Meksyku na Autodromo Hermanos Rodriguez będą kontynuować prace nad badaniem nowego przedniego skrzydła.

Robert Kubica o krok od tragedii. Polak prawie trafiony kawałkiem innego bolidu [WIDEO]

- Po debiucie nowej koncepcji przedniego skrzydła na Suzuce, spędzimy ten piątek na realizacji kolejnych testów i gromadzeniu danych. Nicholas dołączy do nas w ten weekend na pierwszy z trzech przypadających pod rząd występów w FP1. Przy okazji tego Grand Prix skorzysta z bolidu Roberta a w Austin przejmie kokpit George'a - powiedział inżynier legendarnego teamu, Dave Robson.

GP Meksyku: Debiut Kubicy na Autodromo Hermanos Rodriguez

To oznacza, że Robert Kubica będzie miał mniej czasu na zapoznanie się z torem. Przypomnijmy, że dla 34-latka będzie to debiut w GP Meksyku. Chociaż Polak w przeszłości jeździł już po tym torze, obiekt był w innej konfiguracji.

- Nie mogę się już doczekać weekendu w Mexico City. Miałem tylko jedną okazję, aby pojeździć po tym torze, w dodatku w poprzedniej konfiguracji - ponad dziesięć lat temu wykonałem tam rundę pokazową. Przede mną więc zupełnie nowe doświadczenie – powiedział Kubica przed kolejnym weekendem wyścigowym.

- Podczas pierwszego treningu z mojego bolidu będzie korzystał Nicolas, więc po południu będę musiał szybko nauczyć się toru – zakończył.

RadioZET.pl