GP Kanady: Klęska Vettela w cieniu zwycięstwa Hamiltona. Kiepska jazda Kubicy

09.06.2019 21:43
GP Kanady

Lewis Hamilton zwyciężył w Grand Prix Kanady. O wygranej zdecydowało pięć sekund kary dla Sebastiana Vettela. Robert Kubica zajął ostatnie, 18. miejsce.

GP Kanady towarzyszyły ogromne kontrowersje. Po zgaszeniu czerwonych świateł Sebastian Vettel utrzymał pierwszą pozycję. Bardzo dobry start miał Robert Kubica, który awansował na 16. miejsce. Mimo to Polak miał problemy z samochodem, przez co z czasem tracił kolejne pozycje. Na 9. okrążeniu zawieszenie uszkodził Lando Norris, przez co kierowca McLarena musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

GP Kanady: Wygrana Hamiltona w cieniu kontrowersji

Sebastian Vettel pewnie prowadził, ale Lewis Hamilton z czasem zbliżał się do Niemca. I tak na 48. okrążeniu kierowca Ferrari popełnił błąd i przejechał przez trawę. Przy powrocie na tor, czterokrotny mistrz świata o mało nie doprowadził do kolizji z Brytyjczykiem. Za to zachowanie sędziowie ukarali Vettela karą doliczenia pięciu sekund. To nie spodobało się kierowcy Ferrari, który tłumaczył się, że nie miał jak uciekać. Na 63. kółku z wyścigu wycofał się Alexander Albon z Toro Rosso.

Mimo że Niemiec próbował odskoczyć Hamiltonowi i dowieźć zwycięstwo, finalnie to Lewis Hamilton zwyciężył w Grand Prix Kanady, a Vettel spadł na drugą pozycję. Trzeci był Charles Leclerc.  Autorem najszybszego okrążenia był Valtteri Bottas, który zyskał dodatkowy punkt. Robert Kubica zakończył zmagania w Montrealu na ostatnim 18. miejscu, a George Russel był 16.