GP Hiszpanii: Robert Kubica tłumaczy się po kwalifikacjach: Było coraz gorzej

Maciej Walasek
11.05.2019 18:07
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica miał spore problemy podczas kwalifikacji w Grand Prix Hiszpanii. Po czasówce kierowca Williamsa skomentował, że z okrążenia na okrążenie samochód spisywał się coraz gorzej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica po raz kolejny zakończył kwalifikacje na pierwszej części. W sobotę w trakcie eliminacji polski kierowca zajął ostatnie 20. miejsce. Jednak do przedostatniego George’a Russella stracił prawie 1,2 sekundy. Mimo to 34-latek wystartuje przed Brytyjczykiem, który po wypadku w trzeciej sesji treningowej musiał zmienić skrzynię biegów, za co został ukarany przesunięciem o pięć pozycji do tyłu.

- Poza pierwszym treningiem, gdy feeling nie był zły, to z sesji na sesję było coraz gorzej. Na moim najszybszym kółku zostałem przyblokowany przez Ferrari, bo Vettel był na okrążeniu wyjazdowym – wyjaśnił Kubica.

Zobacz także

W trakcie kwalifikacji zespół z Grove wprowadził kilka poprawek. Jednak zdaniem krakowianina, nic nie przyniosło pozytywnego efektu.

- Z wyjazdu na wyjazd obniżaliśmy przednie skrzydło, bo samochód był nadsterowny. Tymczasem to nie pomaga, bo nadsterowność była jeszcze większa niż wyjazd wcześniej - zakończył.

RadioZET.pl/sport.pl/MW