GP Hiszpanii: Robert Kubica wyjaśnił, dlaczego dał się wyprzedzić Russellowi

Maciej Walasek
12.05.2019 19:59
Robert Kubica
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Robert Kubica znów uplasował się na ostatnim miejscu w wyścigu Formuły 1. W Grand Prix Hiszpanii Polak zajął 18. miejsce. Po niedzielnej rywalizacji, krakowianin opowiedział o przebiegu pierwszej europejskiej rundy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica zainaugurował europejską część sezonu Formuły 1. Polak wystąpił w Grand Prix Hiszpanii. Chociaż kierowca Williamsa wystartował z 17. pola, w ciągu rywalizacji spadł na ostatnie miejsce i sporo stracił do swojego zespołowego kolegi, George'a Russella. Finalnie 34-latek dojechał do mety na ostatnim, 18. miejscu.

- Zaczęło się nieźle, gdyż wystartowałem całkiem dobrze. Ale bardzo szybko na prostej musiałem odpuścić, bo znalazłem się w środku "sandwicha", pomiędzy dwoma kierowcami Racing Point - powiedział w rozmowie z Eleven Sports.

Robert Kubica: Dlaczego George Russell tak łatwo wyprzedził Polaka?

W kolejnej części GP Hiszpanii Kubica stracił lokatę na rzecz młodszego brytyjskiego kolegi, aby ponownie ją odzyskać i znów stracić.

Zobacz także

- Trochę szkoda. Gdy George mnie wyprzedził, akurat wtedy dostałem komunikat przez radio, żeby coś zmienić w samochodzie. W tym momencie zobaczyłem go w lusterku, był blisko i było już za późno. Ale cóż, jego rytm i tak był lepszy, choć momentami mój był taki sam. Ogólnie nie mieliśmy problemów, wszystko było ok - tłumaczył polski zawodnik.

Kierowca Williamsa nie chciał porównywać formy samochodu z kwalifikacji i wyścigu.

- W wyścigu jeździsz 6,7 sekund wolniej, nie ma co porównywać. Dzisiaj to była bardziej gra o utrzymanie opon, zmieniliśmy strategię w trakcie wyścigu. Dobrze, że wyjechał safety car, gdyż mogliśmy mieć problemy z dojechaniem do mety na miękkich.

Kolejnym wyścigiem w sezonie 2019 będzie Grand Prix Monako. W przeszłości Kubica doskonale spisywał się na ulicach Monte Carlo, gdzie uwielbiał się ścigać. Jednak tym razem krakowianin pojedzie do Księstwa w zupełnie innym nastroju. Na pytanie, czy z niecierpliwością czeka na ten wyścig, odpowiedział krótko "średnio".

RadioZET.pl/Eleven Sports/MW