GP Hiszpanii: Wypadek Russella przed kwalifikacjami. Hamilton najszybszy w trzecim treningu

Maciej Walasek
11.05.2019 13:05
Lewis Hamilton
fot. PAP/EPA

Lewis Hamilton wygrał trzecią sesję treningową Grand Prix Hiszpanii, uzyskując czas 1:16.568. Drugie miejsce zajął Charles Leclerc, a trzeci był Valtteri Bottas. Robert Kubica zajął ostatnie, 20. miejsce, a tuż przed nim sklasyfikowany został George Russell. Podczas ostatniego sprawdzianu przed kwalifikacjami na torze mieliśmy dwie czerwone flagi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica znów był wyraźnie wolniejszy od George'a Russella w trzecim treningu GP Hiszpanii. Polak był wolniejszy od 21-latka o 0,8 sekundy. Warunki w sobotę delikatnie zmieniły się od tych, które panowały w piątek: słońce schowało się za chmurami, a niektórzy zawodnicy mieli kłopoty z dogrzaniem opon. W pierwszej części sesji Valtteri Bottas doznał poślizgu i wylądował na żwirze. Fin ugrzązł, a na torze pojawiła się czerwona flaga. Kilka chwil wcześniej piruet zaliczył Sebastian Vettel, ale Niemiec nie uszkodził samochodu. Kiedy porządkowi usunęli bolid Mercedesa, rywalizacja została wznowiona. Z bardzo dobrej strony pokazał się Lewis Hamilton, który był wyraźnie szybszy wśród reszty stawki.

GP Hiszpanii: Wypadek Russella przed kwalifikacjami

Drugą czerwoną flagę wywołał George Russell. Pod koniec trzeciego treningu kierowca Williamsa stracił przyczepność i wyleciał z toru, dobijając tyłem bolidu do bariery. Na szczęście uderzenie nie było tak duże i nie spowodowało poważniejszych uszkodzeń.

Ostatecznie po wypadku Russella trzeci trening GP Hiszpanii nie został wznowiony. Najlepszy okazał się Lewis Hamilton. Tuz za nim o 0,5 sekundy wolniejszy był Charles Leclerc. Trzecie miejsce zajął Valtteri Bottas.

GP Hiszpanii: Wyniki 3. treningu:

RadioZET.pl/MW