Zamknij

GP Francji: W czasie kolejnej rundy F1 dzieci nie pójdą do szkół. Przed Grand Prix wprowadzono "nadzwyczajne środki ostrożności"

Marek Garus
20.06.2019 17:21
F1
fot. PAP/EPA

GP Francji: W czasie kolejnej rundy Formuły 1 w miasteczku Le Castellet dzieci nie pójdą do szkół. Władze miejscowości zdecydowały się na zamknięcie piętnastu placówek edukacyjnych, a to wszystko w ramach zapewnienia "nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

GP Francji w Formule 1: W czasie kolejnej rundy F1 władze miasteczka Le Castellet zdecydowały się na zamknięcie piętnastu szkół i wprowadzenie zakazu jazdy rowerami - donosi Polska Agencja Prasowa.

Prócz powyższych decyzji, zarządzający prefekturą ustanowili, że toru w Le Castellet ma strzec ponad 400 żandarmów, w tym specjaliści od walki z dronami i patrole z psami tropiącymi.

Zobacz także

GP Francji w F1: W czasie kolejnej rundy Formuły 1 dzieci nie pójdą do szkół

Nie pozwala się dzieciom chodzić do szkoły, aby miliarderzy mogli się bawić na torze - mówił dla PAP-u zdenerwowany Julien Giusiano, lokalny lider syndykatu nauczycieli Snuipp-FSU. Skarżył się również, że decyzja działaczy F1 nie była nawet konsultowana ze związkowcami.

We francuskim miasteczku zamkniętych zostanie trzynaście szkół powszechnych oraz dwie średnie, a to wszystko w ramach "nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa", które wprowadzają zarządzający administracją miasta w związku z wydarzeniami z ostatniego roku. Ubiegłego lata oglądane przez 160 tysięcy kibiców zawody Grand Prix Francji F1 spowodowały gigantyczne korki w trzytysięcznej miejscowości, czego tym razem bardzo chcianoby uniknąć.

Zobacz także

GP Francji: Kiedy oglądać kolejną rundę mistrzostw świata Formuły 1?

Tegoroczne mistrzostwa świata w Formule 1 to rozgrywki zdominowane przez kierowców Mercedesa GP: broniącego tytułu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona oraz Fina Valtteriego Bottasa, podczas gdy Polak, Robert Kubica z Williamsa wciąż pozostaje bez punktów.

Trzy treningi przed Grand Prix Francji odbędą się tradycyjnie w piątek i sobotę. O 15:00 w sobotę miejsce będą miały kwalifikacje do wyścigu, natomiast same zawody w La Castellet odbędą się w najbliższą niedzielę o godzinie 15:10.

>> Kalendarz wyścigów F1. Terminarz Grand Prix: Kiedy startuje Robert Kubica?

RadioZET.pl/PAP, PS/MG