GP Francji: Zażarta walka Mercedesa o pole position, Kubica za Russellem

22.06.2019 16:01
Lewis Hamilton

Lewis Hamilton zdobył pole position w kwalifikacjach Grand Prix Francji. Drugi z kierowców Mercedesa, Valtteri Bottas nie był w stanie odpowiedzieć na szybkie kółko Brytyjczyka. Robert Kubica zajął ostatnią 20. pozycję.

Pierwsza część kwalifikacji pokazała, że walka o pole position będzie niezwykle zacięta i stoczy się pomiędzy kierowca Mercedesa. Jednak w pierwszej części górą z tej dwójki był Valtteri Bottas. Z kolei Robert Kubica mimo że poprawiał swoje czasy, nie był w stanie nawiązać walki z Georgem Russellem, do którego finalnie stracił 0,4 sekundy.

Z Q1 odpadli: 16. Daniil Kvyat, 17. Romain Grosjean, 18. Lance Stroll, 19. George Russell, 20. Robert Kubica

GP Francji: Walka Mercedesa w kwalifikacjach

W drugiej części czasówki znów najszybszy był Bottas, ale Hamilton tracił do niego jedynie 0,069 sekundy. Do Q3 nie zakwalifikował się Kimi Raikkonen, który zajął dopiero 12. miejsce. Jednak honoru Alfy Romeo nieoczekiwanie obronił Antonio Giovinazzi, który z 9. czasem wywalczył udział w finałowej części rywalizacji.

Z Q2 odpadli: 11.Alexander Albon, 12. Kimi Raikkonen, 13. Nico Hulkenberg, 14. Sergio Perez, 15. Kevin Magnussen

GP Francji: Hamilton z pole position, słaba postawa Vettela

W ostatniej części kwalifikacji GP Francji kibice byli świadkami popisu Lewisa Hamiltona. Pięciokrotny mistrz świata pojechał fenomenalnie i już po pierwszym przejeździe był pewny swego, zajmując 1. miejsce. W ostatniej próbie Valtteri Bottas nawet nie zbliżył się do rezultatu Brytyjczyka, który jeszcze poprawił swój czas i zdobył pole position. Problemy ze zmianą biegów miał Sebastian Vettel. Zawodnik Ferrari w trakcie Q3 musiał zjechać do garażu i wyjechał w ostatniej chwili na przejechanie pomiarowego kółka. Finalnie był w stanie zająć odległą 7. pozycję.

Z bardzo dobrej strony pokazali się kierowcy McLarena, którzy dobrze spisywali się na Paul Ricard od początku weekendu. I tak 5. lokatę zajął Lando Norris, a tuż za nim był Carlos Sainz.