GP Francji: Mercedesy na czele 1. treningu, Kubica przedostatni

Maciej Walasek
21.06.2019 12:38
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica odnotował 19. czas w pierwszej sesji treningowej Grand Prix Francji. Najszybszy był Lewis Hamilton, który uzyskał czas 1:32.738. Drugi był Valtteri Bottas, a trzeci Charles Leclerc.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica razem z resztą najlepszych kierowców świata wrócił do rywalizacji w Europie. Po zmaganiach w Kanadzie, Formuła 1 przeniosła się do Francji na tor Paul Ricard. Podczas pierwszej sesji treningowej w Williamsie pojechał Nicholas Latifi, który zastąpił w samochodzie George’a Russella.

Zobacz także

Na początku treningu Kubica bardzo szybko wyjechał na tor na miękkich oponach. Zaraz za 34-latkiem wyjechał Latifi, który szybko zgłosił problemy z pracą silnika. Po pierwszych 30 minutach Kanadyjczyk miał tylko 0,016 sekundy przewagi nad Polakiem, a na prowadzeniu był Valtteri Bottas.

GP Francji: Kubica poprawiał czasy, problemy Grosjeana

W drugiej części pierwszej sesji Kubica z Latifim poprawiali swoje rezultaty, wzajemnie się zmieniając w tabeli. Duże kłopoty miał Romain Grosjean, który finalnie przejechał dziewięć kółek. Zawodnik Haasa miał problemy z wyciekiem z układu chłodzenia.

Na sam koniec Lewis Hamilton ustanowił najszybszy czas jednego okrążenia 1:32.738. Tuż za nim uplasował się Valtteri Bottas, a trzeci był Charles Leclerc.

Nicholas Latifi zajął 18. ,a Kubica 19. miejsce.

GP Francji: Wyniki 1. treningu:

RadioZET.pl/MW